آیت الله جنتی: دل بستن به اروپایی ها بیهوده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:46 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۶۶۰۹۵۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: وضعیت معیشتی مردم خوب نیست. دولت باید با حذف هزینه‌های زائد و فروش اموالی که در اختیار دارد، به وضعیت اقتصادی مردم سامان ببخشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آیت الله جنتی در نشست مشترک هیئت رئیسه و کمیسیون های تخصصی مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم از نظر معیشت اقتصادی در فشار هستند تأکید کرد: باید همه همت بگمارند و مشکلات معیشتی را حداقل بطور نسبی رفع کنند.
 
 آیت الله جنتی: دولت به وضع اقتصادی مردم سامان ببخشد؛ دل بستن به اروپایی ها بیهوده است
وی تصریح کرد: دولت هزینه های زائد دارد که اگر از آن بکاهد و از اموال اضافه اش بفروشد می تواند به رفع مشکلات معیشتی مردم بیشتر بپردازد چنانکه آقای روحانی دیشب همین حرف ها را می زد که اگر عمل شود خوب است.
آیت الله جنتی افزود: وجود مشکلات معیشتی به این معنی نیست که دستاوردهای انقلاب را فراموش کنیم و از نظام ناامید شویم زیرا عده ای می خواهند روحیه ناامیدی در مردم ایجاد کنند.
 
وی اضافه کرد: اگر مردم ناامید شوند اقداماتی که باید در مقابله با دشمن و همراهی با انقلاب در برپایی اهداف آن داشته باشند از بین می رود.
 
رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: باید بدانیم دشمن از کجا به ما ضربه می زند و ما به آنان ضد ضربه بزنیم؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، آمریکا در حال افول است و برخی باید بدانند که به آمریکا دل نبندند مگر آمریکا به کدام کشور ضعیف کمک کرده است که ما چنین انتظاری داشته باشیم؟
آیت الله جنتی افزود: آمریکا اکنون خودش در حال شکست است چنان که در عراق و سوریه شکست خوردند چنان که به اذعان خودشان به رغم هزینه کردن 7 هزار میلیارد دلار در عراق و سوریه شکست خوردند.
وی تصریح کرد: آیا ذلت بیشتر از این که وقتی آن مردک به عراق سفر کرد هواپیمایش با چراغ خاموش فرود آمد و به قول خودش با ترس و لرز به آنجا رفت؟
آیت الله جنتی افزود: آمریکایی ها این گونه ذلیل شدند در حالی که مسؤولان ما در میان راهپیمایان اربعین به راحتی به عراق سفر می کنند و وحدت کلمه میان دوطرف ایجاد شده که اینها برای ما عزت است.

دل بستن به اروپایی ها بیهوده است
­آیت الله احمد جنتی در بخش دیگری ازی سخنان خود گفت: دل بستن به اروپایی ها برای ایفای تعهدات برجامی شان سفاهت است.
رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: اروپایی ها اگر از آمریکایی ها بدتر نباشند بهتر نیستند. برخی خیال می کنند که با خروج آمریکا از برجام،  اروپایی ها برای ما کاری می کنند در حالی که آنان نیز امروز و فردا می کنند و هیچ وقت کاری به نفع ما انجام نمی دهند.
وی افزود: به عنوان نمونه همین فرانسه که خودش گرفتار شده است از منافقان و تروریست ها دعوت می کند برای آنان جلسه می گذارد، از آنان پذیرایی می کند و ضد جمهوری اسلامی تقویت شان می کند.
آیت الله جنتی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که اگر آنان برجام را پاره کردند ما آتش می زنیم اما این کار را نکردیم و حالا باید این کار را بکنیم.
 
فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنیم
رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین بر لزوم حرکت جهادی برای تبدیل کردن تهدید فضای مجازی به فرصت به نفع اسلام و انقلاب اسلامی تأکید کرد.
آیت الله جنتی گفت: مسئله فضای مجازی بسیار مهم است، فضایی که برخی خیلی از آن وحشت زده اند که البته حق دارند چون از آن سوء استفاده می شود اما این فضا می تواند به فرصتی به نفع اسلام ، کشور و مردم تبدیل شود .
وی افزود: مهم این است که ما بتوانیم از آن درست استفاده کنیم و باید بدانیم که این مانند تیغ دو لبه است که می تواند در دست ابن ملجم و شمر باشد یا در دست حضرت علی (ع) قرار بگیرد که فتح خیبر می کند و دشمنان اسلام را می کشد.
آیت الله جنتی گفت: اوایل که رادیو و تلویزیون تازه  آمده بود همه وحشت داشتند و فکر می کردند که اسلام را از بین می برد و افکار مردم را خراب می کند اما دیدیم که از همین وسایل بهترین استفاده به نفع اسلام و مردم شد پس فضای مجازی نیز همینطور است و می توانیم تهدیدش را به فرصت تبدیل کنیم.
وی افزود: البته در نشست امروز موافقان و مخالفان در بررسی این موضوع سخن می گویند اما کسانی که مطلعند اعتقاد دارند که می توان از همین فضای مجازی به نفع اسلام و انقلاب استفاده کنیم.
رئیس مجلس خبرگان رهبری  تصریح کرد: البته این اقدام، حرکت جهادی می خواهد و با پشت میز نشستن که اکنون در خیلی از مسؤولان رایج است دردی دوا نمی شود، اینگونه نه معیشت مردم و نه عزت آنان تأمین می شود.
آیت الله جنتی تأکید کرد: باید شب و روز و حتی روزهای تعطیل با حرکت جهادی همانند سال 57 کار کنند و آن روحیه جهادی فقط مختص سال 57 نبود بلکه باید همیشگی باشد تا کشتی انقلاب را به ساحل نجات برسانیم زیرا اگر کوتاه بیاییم دشمن همه نیروهایش را برای نابودکردن دین و دنیای ما بسیج می کند.
وی افزود: ملت، دولت و مسؤولان باید نقشه های دشمن را رصد و از مواضع امام و انقلاب دفاع کنند و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به رخ بکشند.
آیت الله جنتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: چهل سال از انقلاب می گذرد، هیچ کس اعم از دشمنان و حتی دوستان انقلاب باور نمی کردند که حکومت اسلامی ما به رغم همه دشمنی ها بتواند تا چهل سال سرپا بماند اما خدا خواست و با خنثی شدن توطئه ها باقی ماند.
وی افزود: این وظیفه ماست که جنگ روانی دشمن را رصد کنیم و بدانیم چه می خواهند بکنند زیرا آنان دیگر فکر حمله نظامی نیستند و با فتنه گری می خواهند افکار عمومی را از طریق رسانه هایی که در اختیار دارند مسموم کنند.
آیت الله جنتی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد بدبینی و مأیوس کردن مردم تأکید کرد: ما باید در مقابل نقشه های شوم دشمن در این زمینه کمر همت  ببندیم.
وی دستاوردهای انقلاب اسلامی را در حوزه معنوی و انسان سازی بسیار چشمگیر دانست و افزود: پس از انقلاب، توجه به اسلام، قرآن کریم و اهل بیت(ع) در کشورمان احیا شد که این دستاورد کمی نیست زیرا در رژیم پهلوی مردم را به فساد سوق می دادند و  از طریق آن رژیم و القائات بیگانگان کاری کرده بودند که مردم به اسلام علاقه نداشتند.
آیت الله جنتی گفت: اما پس از پیروزی انقلاب، یک باره تحولی عظیم و باور نکردنی ایجاد شد و از همان نسلی که در دوران پهلوی زندگی می کردند انسان های شهادت طلبی به وجود آمد که با علاقه به استقبال شهادت می رفتند و اگر فیض شهادت نصیبشان نمی شد غصه می خوردند، اینها از بالاترین دستاوردهای انقلاب است که باید بر آن تکیه کرد.
رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: همانطور که پیامبر (ص) در محیط جهل وارد شد و با مطرح کردن توحید، انسان ها را هدایت کرد، امام خمینی (ره) نیز در نظام ما مردم را با همین هدف هدایت کرد و به ملت عزت و اقتدار داد به نحوی که مؤمنین عزیز و کفار و آمریکا ذلیل شدند که این دستاورد کمی نیست.
وی گفت: این انقلاب آمد و به مردم و جوانان الهام کرد که شعار هیهات من الذله حسین (ع) را مطرح کنند و زیر بار ذلت نروند چنین دستاوردی هیچ جای دنیا نیست و این فقط مختص انقلاب ماست.
آیت الله جنتی افزود: البته دستاوردهای مادی انقلاب نیز فراوان است اما به اندازه دستاوردهای معنوی اهمیت ندارند، اهمیت اصلی این است که انقلاب آخرت را برای مردم ساخت.
وی گفت: کسانی که اکنون برای دفاع از حرم می روند آرزوی شهادت دارند و هنوز روحیه شهادت طلبی وجود دارد و اگر جنگی رخ بدهد جوانان آماده جهاد و شهادت فراوان داریم.
آیت الله جنتی افزود: البته دستاوردهای مادی انقلاب فراوان است که صدا و سیما و رسانه های باید انعکاس بدهند و به مردم بگویند که ما دستاوردهای زیادی در این زمینه داریم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۴°