خودروهای فرسوده معاینه فنی 3 ماهه می گیرند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:33 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۶۶۱۵۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷
پیام و پیامک؛
حسینی منش مدیر عامل بیمه فنی تهران: با توجه به نوسازی خودروهای فرسوده در ساز و کار جدید برای خودروهای فرسوده معاینه فنی 3 ماهه صادر می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسینی منش مدیرعامل معاینه فنی تهران درباره مدت معاینه فنی گفت: معاینه فنی 3 ماهه برای خودروهای فرسوده است.
 
او افزود: بر اساس قانون هوای پاک دادن معاینه فنی به خودروهای فرسوده ممنوع است اما با توجه به نوسازی خودروهای فرسوده، در سازوکار جدید خودروهایی که بخواهند خودروی جدید بگیرند و نوسازی کنند این سه ماه به صورت موقت داده می شود تا بتوانند تا زمان تحویل خودروی جدید فعالیت داشته باشند.
 
حسینی منش گفت: برای سایر خودروها معاینه فنی 6 ماهه صادر می شود و برای دریافت معاینه فنی رعایت حداقل استانداردها ضروری است.
 
*****
عباسیان فر مدیر کل امور فنی بیمه مرکزی در ارتباط با شبکه خبر درباره طرح جدید بیمه شخص ثالث گفت: طبق قانون بیمه مرکزی مکلف شده، تا پایان برنامه ششم بیمه ثالث به گونه ای طراحی می شود که وضعیت سوابق راننده نیز در تعیین حق بیمه دخالت داده شود.
 
وی درباره ابهام بوجود آمده در بیمه شخص ثالث گفت: در جهت منصفانه شدن حق بیمه، در زمانی که بیمه خریداری می شود استفاده یک نفر یا چند نفر از بیمه اظهار می شود. در بیمه نامه قید می شود که قرار است خودرو تک راننده انحصاری دارد یا چند راننده از بیمه استفاده می کند.

*****
 امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس درباره زندانیان مهریه گفت: این طرح به صورت عادی در مجلس مطرح شده و به نظر می رسد به دلیل رسیدگی به لایحه بودجه 98 در مجلس تا پایان سال 97 این طرح رسیدگی نخواهد شد. 
 
او در ادامه افزود: لوایج قضایی از طریق قوه قضائیه و دولت به مجلس ارائه می شود، طرح ها بر اساس اعلام نمایندگان اعلام فوریت می شود و در صورت گزارش کمیسیون به صحن علنی 50 نفر از نمایندگان درخواست فوریت می دهند و با رای گیری در اولویت قرار می گیرد.
 
امیرآبادی قول پیگیری این طرح را داد.
 
 
برچسب ها: پیام و پیامک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°