ممنوعیت ثبت سفارش کالای خارجی دارای مشابه ایرانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:34 - شنبه 29 شهريور 1399
کد خبر : ۶۶۱۶۴۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
مجلس شورای اسلامی ثبت سفارش کالا‌های مصرفی و مصرفی بادوام خارجی دارای مشابه ایرانی را تا پایان اجرای برنامه ششم توسعه ممنوع کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  نمایندگان در نشست علنی امروز در ادامه بررسی طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، وزارت صنعت، معدن و تجارت را موظف کردند از ثبت سفارش کالاهای مصرفی و مصرفی بادوام خارجی دارای مشابه ایرانی که با کیفیت مناسب و به میزان کافی تولید شده باشد را تا پایان مدت قانون برنامه پنجساله ششم توسعه ممنوع کند.

براساس یکی از تبصره های این ماده کالاهای ایرانی مشمول بر اساس معیارهای متناسب با شرایط اقتصادی و تجاری کشور از قبیل ارزش آفرینی، سهم ساخت داخل، حق الامتیاز، اشتغال زایی، انتقال دانش فنی، زنجیره ارزش و مزیتهای نسبی ظرف مدت دو ماه پس از لازم الاجراء شدن این قانون توسط کارگروهی با مسؤولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و با عضویت نمایندگان وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان برنامه و بودجه کشور و اتاقهای مرتبط تعیین خواهد شد.

در مواقع ضروری و نیز در اسفندماه هر سال این فهرست توسط کارگروه مذکور مورد بازنگری قرار خواهد گرفت و حداکثر تا پانزده روز بعد ابلاغ خواهد شد.
 
لایحه موسوم به سی اف تی یکی از چهارلایحه مرتبط با اف ای تی اف در مجلس بررسی شد و نمایندگان بر تایید مصوبه قبلی خود تاکید کردند.

لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم ( سی اف تی ) که دو بار از شورای نگهبان ارجاع و در کمیسیون امنیت ملی بررسی شده بود امروز برای تصمیم گیری نهایی به صحن مجلس ارسال شد.

نمایندگان در رای گیری بر رای کمیسیون امنیت ملی مبنی بر تایید این لایحه اصرار ورزیدند بنابراین لایحه سی اف تی برای تصمیم گیری نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°