آتش نشانی در گروه مشاغل سخت قرار گرفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 22 خرداد 1400
کد خبر : ۶۶۱۷۹۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
در یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی شغل آتش نشانی به گروه "ب" مشاغل سخت و زیان آور پیوست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه گفت: شورای حفاظت فنی امروز مقرر کرد که مشاغل عملیاتی آتش نشانی به ۱۳ گروه شغلی گروه ب مشاغل سخت و زیان‌آور اضافه شود.
 
وی توضیح داد: بر این اساس مشاغل عملیاتی آتش نشانی ماهیتاً سخت و زیان آور محسوب می‌شوند و با تمهیدات کارفرما امکان خروج آن‌ها از شمول قانون مشاغل سخت و زیان آور وجود ندارد.
 
شریعتمداری تاکید کرد: یکی دیگر از تصمیمات امروز شورای عالی حفاظت فنی این بود که برای نظارت بر کارگاه‌هایی که مشمول بند الف قانون مشاغل سخت و زیان آور می‌شوند، یک کارگروه فنی دائمی تشکیل شود تا استانداردسازی کارگاه‌ها را به طور مستمر رصد کنند.
 
وی ادامه داد: همچنین الحاق مشاغل عملیاتی آتش نشانی به گروه ب مشمولین عناوین شغلی مصوب شورای عالی حفاظت فنی که شاغلین آن‌ها تابعیت قانون کار و تامین اجتماعی را دارند مورد تایید شورا قرار گرفت.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مصادیق مشاغل عملیاتی ضمیمه و ابلاغ شود و در مورد سایر مشاغل احتمالی که در مورد آن‌ها نظرات مختلفی وجود دارد، مصادیق مشاغل عملیاتی آتش نشانی پس از اخذ شرح شغلی از شهرداری مناطق و با تایید کمیته‌های موضوع ماده ۸ آیین نامه در این گروه لحاظ خواهد شد.
 
لازم به ذکر است: گروه الف مشاغل سخت و زیان آور شامل گروه‌هایی است که کارفرما می‌تواند با سالم سازی و تمهیدات فنی نسبت به حذف صفت سخت و زیان آوری شغل کارگر اقدام کند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °