بنیاد برکت 10هزار فرصت شغلی ایجاد می کند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:39 - دوشنبه 28 بهمن 1398
کد خبر : ۶۶۱۸۲۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد 10 هزار فرصت شغلی تا پایان سال 97 خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سیدمصطفی سید هاشمی در آیین بهره‌برداری از اولین طرح آسمان (آیین نامه‌ سرمایه‌گذاری و اشتغال نیروی انسانی) بنیاد برکت در استان تهران و افتتاح یک طرح توانمندسازی اقتصادی بنگاه‌محور در زمینه‌ تولید ورقه‌ ام‌دی‌اف ملامینه اظهارداشت: ایجاد اشتغال پایدار در سال حمایت از کالای ایرانی سیاست اصولی این ستاد است.
 
وی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد کسب‌ و کارهایی که منجر به اشتغال و فراهم آوردن فرصت‌های شغلی برای ساکنان مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته می‌شود، استقبال و حمایت می‌کند.
 
سیدهاشمی افزود: در این ستاد، اعتقاد بر این است که کارهای کوچک و متوسط در زمینه‌ اشتغال، بخشی از مشکلات کشور را حل می‌کند.
 
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور آماده‌ بهره‌برداری در شهر بومهن استان تهران افزود: این طرح با سرمایه‌گذاری بنیاد برکت وابسته به این ستاد، زمینه‌ ایجاد اشتغال را برای 13 نفر به‌طور مستقیم فراهم آورده است.
 
وی در تشریح ویژگی‌ها و امتیازات این طرح گفت: کارآفرین این پروژه جزو خانواده‌ معظم شهداست و این یک ارزش است که خانواده‌ شهید در بحث ایجاد کسب‌ و کار ورود کرده است.
 
سیدهاشمی افزود: نیروی انسانی قابل قبولی با سرمایه‌ اندک در این طرح مشغول به کار شده‌اند و از سوی دیگر، کسب ‌و کاری مورد نیاز جامعه است و از دل یک کارگاه کوچک، نتایج بزرگی حاصل شده است.
 
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهارداشت: بسیاری از طرح‌های اشتغالزایی الگوی آسمان به زودی در سراسر کشور به بهره‌برداری خواهند رسید.
 
سیدهاشمی، دارابودن توجیه اقتصادی، سرمایه‌گذاری لازم، استفاده از فناوری‌های روز و به‌کارگیری نیروی انسانی را از جمله شرایط پروژه‌های حمایت شده در طرح اشتغالزایی آسمان اعلام و تصریح کرد: ستاد اجرایی نهایت همکاری و حمایت و پشتیبانی را از چنین پروژه‌هایی اعمال می‌دارد.
 
مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در آیین‌های افتتاح و بهره‌برداری از 2طرح اجتماع‌محور و بنگاه‌محور برکت در مناطق کمتر برخوردار استان تهران گفت: 140 پروژه در طرح آسمان (آیین‌نامه‌ سرمایه‌گذاری مردمی اشتغال نیروی انسانی) با ظرفیت اشتغال یکهزار و 400 نفر برای اجرا در سال‌های 97 و 98 پیش‌بینی شده است. سعید جعفری در توضیح اجرای طرح آسمان تصریح کرد: در این طرح گروه‌های اجتماعی باید شکل بگیرند و فقط مسئله‌ اشتغال مطرح نیست بلکه توانمندسازی‌های اجتماعی هم مدنظر است.
 
وی با اشاره به ارتقای شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی در جوامع محلی در طرح آسمان بنیاد برکت بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم که تا پایان شهریور 98 این یکهزار و 400 ظرفیت شغلی در کشور ایجاد و به بهره‌برداری برسد.
 
مدیرعامل بنیاد برکت، طرح آفتاب (آیین‌نامه‌ فقرزدایی و توان‌افزایی برکت) را در ادامه و مکمل طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ذکر کرد و افزود: در واقع زمانی که یک طرح کامل شد، به شکل تعاونی سامان‌دهی شده و به بقا ادامه می‌دهد.
 
جعفری از ایجاد 10 هزار فرصت شغلی در قالب طرح سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغالزایی برکت) تا پایان امسال خبر داد و گفت: سال آینده هم با رویکرد اجتماع‌محور حداقل 15 هزار طرح اشتغالزایی ایجاد خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به توجه ویژه‌ این بنیاد به مناطق کمتر برخوردار استان تهران افزود:  حاشیه‌نشینی در تهران معضلات اجتماعی فراوانی را با خود به همراه دارد.
 
جعفری گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای دغدغه‌ رفع محرومیت‌ها، به دنبال محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق کم‌تر برخوردار استان تهران، براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کالای ایرانی است.
 
براساس این گزارش، در جریان سفر معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مدیرعامل بنیاد برکت به بومهن و جاجرود، علاوه بر بهره‌برداری از یک طرح توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور در شهر بومهن با به‌کارگیری بانوان، یک طرح توانمندسازی اقتصادی بنگاه‌محور واقع در جاجرود هم افتتاح شد.
 
این واحد صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری 70 میلیارد ریال که توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مورد بهره‌برداری قرار گرفت، در فاز اول ظرفیت ایجاد 25 فرصت شغلی مستقیم را دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۸°