صالحی: تصمیم درباره برجام؛ با هیئت عالی نظارت بر برجام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:19 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۶۶۱۸۳۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
تصمیم هیئت عالی نظارت بر برجام تصمیم درباره ماندن یا نماندن در برجام ، براساس منافع ملی در زمان مناسب اتخاذ می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  علی اکبر صالحی عصر امروز در حاشیه نهمین همایش غزه نماد مقاومت درباره صنعت هسته ای ایران افزود: ما با تلاش مهندسان خودمان به آستانه های این فناوری دست یافتیم یعنی کسی در این زمینه به ما کمک نکرد البته از کتاب هایی که خارج از ایران نوشته شده بود استفاده کردیم زیرا این علم توسط دیگران به وجود آمد و ما از کتب و مقالات آنها استفاده کردیم.
 
وی افزود: ما این صنعت را در کشور پایه ریزی کردیم و در این صنعت وابستگی به کسی نداریم و می‌توانیم آن را روز به‌ روز متحول تر کنیم و به بلوغ بیشتری برسیم و از این نظر در بین کشورهای در حال توسعه یک کشور استثنایی هستیم.
 
صالحی همچنین در خصوص بازداشت خبرنگار ایرانی پرس تی وی در آمریکا تصریح کرد: این نشان از ضعف دولت آمریکا دارد که همواره خود را منادی دموکراسی در دنیا می داند. این چه دموکراسی است که خبرنگار خانمی را که برای دیدار خانواده اش به آمریکا رفته و فرد پر تلاشی است و کار خاصی هم به غیر از کار خبری انجام نداده بازداشت می کنند و کسی هم صدایش در نمی آید؟
 
وی فزود: کشورهای غربی اگر موضوعی در مسیر خواسته خودشان باشد گوش دنیا را کر می کنند ولی وقتی متاسفانه چنین اتفاقی می افتد و حقانیت و مظلومیت این خانم را می بینند شاهدیم کسی صدایش در نمی آید.
 
صالحی گفت: خانم هاشمی هم یک خبرنگار و هم یک مادر است چه کار کرده است؟ می گویند به عنوان شاهد او را دستگیر کرده ایم مگر کسی را به عنوان شاهد دستگیر می کنند؟
 
رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اروپایی ها می‌گویند ایران از برجام خارج نخواهد شد اظهارداشت: مسائل برجام در هیئت نظارت بر برجام اجرا می شود و آنها سیر مسائل و تحولات را ارزیابی و بر اساس منافع و حاکمیت ملی تصمیمات مقتضی را در زمان مناسب اتخاذ می‌کنند.
 
صالحی در خصوص کنفرانس غزه نماد مقاومت نیز اظهار داشت: برگزاری این کنفرانس ها برای افکار عمومی کشورهای اسلامی و عربی بسیار مفید است تا همواره افکار عمومی را نسبت به مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی زنده و شاداب نگاه داریم و خدای نکرده به فراموشی سپرده نشود.
 
وی افزود: برگزاری اینگونه همایش‌ها تذکری به خود ما هم محسوب می‌شود که موضوعی به نام فلسطین داریم و ظلمی روی داده و کشوری اسلامی اشغال شده و تمام مسلمانان باید دست در دست یکدیگر بگذارند و این کشور مسلمان را از دست رژیم صهیونیستی نجات دهند و فلسطینی‌های آواره را به کشور خود بازگردانند تا دنیا آرام بگیرد.
 
صالحی گفت: دل ملت های دنیا با مردم و مقاومت فلسطین است و این حاکمیت ها هستند که نمی گذارند صدای ملت‌ها به گوش جهانیان برسد و ما با برگزاری چنین همایش هایی می توانیم کمک کنیم این صدا به گوش همه دنیا برسد.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص اظهارات اخیر جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا هم گفت: مگر آقای بولتون حرف راست هم می زند؟  
 
پیروزی مقاومت قطعی است
رئیس سازمان انرژی اتمی در نهمین همایش غزه نماد مقاومت در سخنانی با بیان اینکه بعد از قرارداد سایس پیکو ، فرانسه و انگلیس سرزمین های اشغال شده را تقسیم کردند، گفت: با توجه به نفوذ صهیونیست ها در فرانسه و انگلیس، در سطح نخست وزیر انگلیس مقام گرفتند و خواستند فلسطین را بربایند و جنگ هایی در این مدت رخ داد.
 
صالحی اضافه کرد: یکی از جنگها در ۱۹۴۸ بود که بعد از آن رژیم صهیونیستی ایجاد شد و در جنگ بعدی در ۱۹۵۶ انگلیس و فرانسه و این رژیم درصدد برآمدند کانال سوئز را در اختیار بگیرند.
 
وی یادآور شد: در جنگ شش روزه در ۱۹۶۷، ۸۰۰ سرباز صهیونیستی به هلاکت رسیدند در حالیکه در سوی مقابل ۲۱هزار سرباز عرب کشته شدند و این جنگ اندوهبار بود زیرا بلای عظیمی بر کشورهای اسلامی نازل شد.
 
صالحی با اشاره به جنگ سال ۲۰۰۶ نیز گفت: در این جنگ بستر حرکت و شعار مقاومت، دین و خدا و مقاومت در برابر ظالم بود.
 
وی با اشاره به معاهده کمپ دیوید خاطرنشان کرد: با این اتفاق که سازش بین رژیم صهیونیستی، مصر و بعد اردن برقرار می شود مبارزان فلسطینی دیدند چیزی دستشان را نگرفت و مقاومت فلسطین پا گرفت که جا دارد از حماس و شهدای آنها یادی کنیم که مقاومت فلسطین را در بستر اسلام شکل دادند نه در بستر ناسیونالیسم عربی.
 
صالحی اضافه کرد: در یمن نیروهای مردمی و ارتش یمن بدون اینکه چیزی از لحاظ مادی در اختیار داشته باشند توانستند در مقابل ابرقدرت ها بایستند.
 
وی گفت: آخر دلارهای نفتی می شود قتل خاشقچی. چه افتضاحی برای عربستان پیش آمد که فکر می کرد با دلار می تواند کاری صورت دهد.
 
صالحی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی در جهت ظلم و ستم حرکت می کند گفت: این رژیم در برخی کشورها نفوذ دارد اما این امر دیری نخواهد پایید و عاقبت آن نابودی است.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه با بیان اینکه این امام خمینی (ره) بود که دین را احیا کرد افزود: ما به خاطر اختلافات سیاسی داخلی نگذاشتیم ملت شهد عزتمندی را خو‌ب بچشند.
 
صالحی گفت: ما تنها کشور مستقل جهان در بین کشورهای در حال توسعه هستیم، انقلاب اسلامی ضمن اقتدار بخشی به ایران که الان کلید طلایی منطقه است، بستر مقاومت را در بستر صحیحی قرار داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°