آزمون گرها دخل و تصرفی در معاینه فنی ندارند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:59 - سه‌شنبه 17 تير 1399
کد خبر : ۶۶۲۸۸۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
پیام و پیامک؛
مدیرعامل معاینه فنی با تاکید بر اینکه همه 500 دستگاه معاینه فنی به سامانه سیمفا متصل است گفت: امکان دستکاری دستگاه های معاینه فنی وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسینی منش مدیرعامل معاینه فنی گفت: در مراکز معاینه فنی 18 آزمون شاخص در حال تست است و از این تعداد فقط یکی که مربوط به بازدید عیوب ظاهری بدنه، شکستگی شیشه و لاستیک و چراغهاست که به وسیله اپراتور تست می شود و 17 آزمون بقیه بوسیله دستگاه و ابزارهای دقیقی که به سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور (سیمفا) متصل است چک می شود.
 
او افزود: آزمون گر ها دخل و تصرفی در آن ندارند بنابراین اگر خودرویی سالم باشد امکان رد کردن ندارد و در صورتی هم که خودرو عیبی داشته باشد نمی توان معایب را پاک کرد.

حسینی منش گفت: همه دیتاها از روی دستگاه قرائت می شود و دیتاها از طریق سامانه سیمفا رصد می شود.  
 
 
***
امکان دستکاری دستگاه های معاینه فنی وجود ندارد
 
در ادامه مرندی مقدم معاون نظارت سازمان استاندارد درباره پلاک کردن خودرو با تائیدیه استاندارد گفت: سازمان استاندارد در اول دی ماه هرسال تائیدیه خودروها را برای راهور ناجا ارسال می کند اما امسال کارخانه ایران خودرو مدارک لازم خودروهای سمند ای اف 7 را به موقع برای سازمان استاندارد نفرستاده است.
 
او افزود: راهور ناجا فقط لیست هایی که سازمان استاندارد می فرستد تایید می کند اما بعد از تاریخ فوق کارخانه لیست خودروها را برای سازمان استاندارد فرستاده که در چند روز آینده بررسی و برای راهور ناجا ارسال می شود.

 ***
امکان دستکاری دستگاه های معاینه فنی وجود ندارد 
دادرس رئیس انحمن جایگاه داران سی ان جی درباره خرابی پمپ گاز ایرانشهر هم گفت: این شهر فقط یک جایگاه دارد و تک کمپرسور است که در صورت خرابی نیاز به 24 ساعت برای تعمیر دارد. قرار است تا پایان امسال یک کمپرسور دیگر به جایگاه اضافه شود و دومین جایگاه سی ان جی در این شهر نصب خواهد شد.

برای جایگاه سی ان جی بخش خصوصی مجوزها را گرفته و در دست اقدام است. بعلت اینکه نمایندگی کمپرسور در کرمان قرار دارد مشکلات سی ان جی در ایرانشهر وجود دارد که پیگیر هستیم.

 

برچسب ها: پیام و پیامک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°