برپایی هفتمین دوره نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:19 - چهارشنبه 30 بهمن 1398
کد خبر : ۶۶۳۶۷۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از برپایی هفتمین دوره نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در ایام دهه مبارک فجر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­حسین تاریخی با بیان اینکه نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در 4 بخش برپا می‌شود، گفت: «دیروز ما» شامل رستاخیز سقوط و اسوه‌های انقلاب، «امروز ما» شامل آفتاب ولایت، دیوار فریاد و موج پنجم، «مجاهدان سایبری» شامل فرصت‌های فضای مجازی، تهدیدهای فضای مجازی و راه‌های مقابله و «فردای ما» شامل انصار المهدی ، ویژگی‌های منتظران، سیمای حکومت مهدوی و اربعین حسینی‌ است.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: اصلی‌ترین برنامه ما در دهه فجر، برپایی مدرسه انقلاب است به روایت گری آرمان‌های انقلاب بوسیله دانش‌آموزان است.
 
تاریخی گفت: بخش «رستاخیز سقوط» شامل فساد اقتصادی، فساد سیاسی و وابستگی، بخش «اسوه‌های انقلاب» شامل شخصیت حضرت امام و ایران، شهدای شاخص و بزرگان انقلاب و «آفتاب ولایت» شامل ولایت فقیه و نقش‌آفرینی رهبری، بخش «دیوار فریاد» شامل دشمن شناسی و عرصه‌های نفوذ دشمن، راه های مقابله و بخش «موج پنجم» شامل نقش دهه شصتی‌ها، سبک زندگی ایران اسلامی، تولید ملی و کالای ایرانی و تبیین هنرمندانه نظریه مقاومت است.
 
وی افزود: تاکنون 4 هزار مدرسه برای برپایی مدرسه انقلاب ثبت‌نام کردند و ثبت‌ نام تا 12 بهمن ادامه دارد، همچنین نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب از 12 بهمن تا 22 بهمن و برای برخی از نمایشگاه‌های باکیفیت تا آخر بهمن ادامه دارد.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: بخش ویژه نمایشگاه شامل چهل‌برگ، هویت بانوی مسلمان و آیه سال است که چهل برگ شامل «پویش در خواب بیند پنبه‌دانه» ، «دستاوردهای معنوی انقلاب شامل هویت، استقلال و امنیت» و «خرمشهرها در پیش است شامل جهاد اقتصادی و جهاد فرهنگی»، «چهل سال چالش، چهل سال پیروزی» و «پاسخگویی به شبهات» .
 
تاریخی افزود: دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت مدرسه انقلاب، اطلاعات لازم درباره نمایشگاه مدرسه انقلاب را کسب کنند.
 
وی از برپایی جشن انقلاب با هدف تقدیر از دست‌اندرکاران برپایی مدرسه انقلاب در ایام بهمن خبر داد و گفت: با همکاری شبکه امید، برنامه تلویزیونی «مدرسه انقلاب» هر روز از ساعت 18:30 به مدت نیم ساعت پخش و هر روز نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب معرفی می‌شود.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از فراخوان تئاتر با محوریت «سرباز کوچک امام» برای دانش‌آموزان پسر و «راز درخت کوچک» برای دانش‌آموزان دختر و فراخوان داستان انقلاب که تاریخ شفاهی انقلاب است، خبر داد و گفت: مهلت ارسال فراخوان‌های تا پایان بهمن است.
وی همچنین به کار آموزشی مدرسه انقلاب اشاره کرد و گفت: یک هزار دانش‌آموز ثبت‌نام کردند که در ابتدا محل‌های مرتبط با انقلاب در شهرهای خود را بازدید کرده و بعد از آن به تهران می آیند و مکان‌های مختلف که تأثیر در روند انقلاب داشتند بازدید می‌کنند.
 
تاریخی از طرح پاسخگویی آنلاین به شبهات دانش‌آموزان در سامانه همراز و از طریق شماره تلفن 025371149 خبر داد و گفت: همچنین 300 مبلغ به شهرهای مختلف برای پاسخگویی به شبهات دانش‌آموزان در ایام دهه‌ فجر اعزام می‌شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۲°