کاهش زمان دادرسی پرونده های قاچاق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:52 - شنبه 25 مرداد 1399
کد خبر : ۶۶۴۰۳۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
رئيس سازمان تعزيرات حكومتي گفت: در شرايط فعلي چيزي به اسم دادرسي غيرمتعارف نداريم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جمال انصاري گفت: سازمان تعزيرات از ابتدا ماموريت برخورد با تخلفات اقتصادي را داشت و با تصويب قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز ماموريت جديدي به نام مبارزه با قاچاق به ماموريت هايش افزوده شده و ۷۵ تا ۸۰ درصد پرونده وارد سازمان كرده است.

وي با قدردانی از اقدامات انجام شده در مبارزه با قاچاق، اظهار داشت: با اين ديد كه سازمان حجم بالايي از پرونده ها را رسيدگي مي كند و بي واسطه ترين پرونده هاي سازمان تعزيرات از نيروي انتظامي به سازمان وارد مي شود؛ لازم است سطح تعامل با نيروي انتظامي را ارتقا دهيم.

رئيس سازمان تعزيرات حكومتي تاكيد كرد: در شرايط فعلي، يكي از روان ترين دوران كاري سازمان را طي مي كنيم البته منظور از روان اين نيست كه امروز پرونده بدهيد و فردا راي بگيريد بلكه منظور اين است كه چيزي به اسم دادرسي غيرمتعارف نداريم.
انصاري با اشاره به چابك سازي هاي انجام شده، گفت: در يك سال گذشته بيش از ۶۰ نفر از همكاران را به عنوان روساي شعب با صلاحيت رسيدگي به قاچاق منصوب كرديم و ۲۶ شعبه تجديدنظر قاچاق در استان ها راه انداختيم.
وي افزود: از نظر عملكردي، سال گذشته ۶ هزار پرونده مانده داشتيم اما امروز در ۲۶ استان و ۶ شعبه تجديدنظر كمتر از ۵۰۰ پرونده در حال رسيدگي موجود است و زمان رسيدگي در حوزه دادرسي قاچاق در حال كاهش است و سازمان در راستاي دادرسي با توجه به زمان هاي قانوني تعيين شده تلاش مي كند.
رئيس سازمان تعزيرات حكومتي تاكيد كرد: مبارزه با قاچاق تنها حكمي نيست و مبارزه اجرايي هم هست، حكمي كه داده مي شود اگر اجرايي نشود اثربخش نخواهد بود و بايد بپذيريم كه با تمام نگاه هاي تقابلي كه داريم؛ محتمل است كه حقوقي از مردم و دولت هم در كارمان هست بنابراين بايد در رفتار برخوردي و شبه قضايي خودمان به حقوق موضوعي مردم توجه كنيم.

وي در پايان سخنان خود، اظهار داشت: شناسايي اموال مرتبطين در پرونده هاي قاچاق كالا و ارز اهميت دارد و اگر قرار است در اين ماموريت، مبارزه جدي با قاچاق داشته باشيم بايد از فرستادن افراد به زندان و ايجاد هزينه هاي گزاف خودداري كنيم و از مواد قانوني همچون ماده 48 قانون مبارزه با قاچاق براي شناسايي اموال محكومين استفاده كنيم.
رئيس سازمان تعزيرات حكومتي خاطرنشان كرد: براي ايجاد شعب گلوگاهي سازمان در نقاط مورد نياز با همكاري ساير دستگاه ها اعلام آمادگي كرد.
برچسب ها: کاهش ، دادرسی ، قاچاق
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°