برنامه موشکی ما دفاعی و بازدارنده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:08 - دوشنبه 29 مهر 1398
مدیرکل ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست (درباره انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی): هدف این طرح، تامین آب استان سمنان است جلالوندی (در تیتر امشب): حجم آب انتقالی براساس تخصیص اسناد وزارت نیرو ۲۰۰ میلیون مترمکعب است اما قرار است ۴۰۰ میلیون مترمکعب برداشت کنیم فرشچی، استاد دانشگاه: این کار موجب افزایش شوری آب خزر، به هم خوردن سطح تراز دریا و نیز مختل شدن دوره زیستی گونه‌های جانوری خواهد شد معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست: تمهیدات لازم برای شیرین‌سازی آب و کاهش خطرات زیست محیطی اندیشیده شده است
کد خبر : ۶۶۴۲۱۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
برنامه موشکی ما دفاعی و بازدارنده است و قابل مذاکره هم نیست و بر این اصول و اقدام خودمان مصر هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سخنگوی وزارت خارجه در مورد افشای برخی اسناد مرتبط با پولشویی به نام موناکو که نام ایران هم قید شده است، گفت: همیشه در رسانه های جهان مطالبی وجود دارد که الزاما درست نیست و بهتر است از منابع و مراجع ذی ربط پیگیری کنید.
 
بهرام قاسمی در نشست خبری درباره اظهارات اخیر وزیر خارجه فرانسه مبنی بر گفتگوی موشکی با ایران ادامه داد:ژان ایو لودریان اظهار نظری داشت درباره برنامه موشکی ایران که ما هم پاسخ لازم را دادیم، برنامه موشکی ما دفاعی و بازدارنده است و قابل مذاکره هم نیست و بر این اصول و اقدام خودمان مصر هستیم و ادامه خواهیم داد و قطعا با صحبت های دیگران مشی خود را تغییر نمی دهیم.
 
قاسمی درباره روابط میان ایران و روسیه و اظهار نظر یکی از مقامات آن درباره اینکه به ایران به دید متحد نگاه نمی کنیم، افزود: چندان نباید با واژگان سیاسی کلنجار رفت، اگر به لحاظ حقوقی به کلمه متحد نگاه کنیم یک برداشت دارد و به صورت عرفی نگاه دیگری دارد، شاید طرف روسی برداشتش از کلمه متحد حقوقی است که درست است.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: ما بیشتر در قالب دو همکار دو شریک مهم و دو همسایه، همکاری های نزدیک دو جانبه ای و منطقه ای را به خصوص در مبارزه با تروریسم در سوریه داشتیم و این همکاری های راهبردی را ادامه خواهیم داد.
 
وی ادامه داد: درباره گفتگوی اخیر ماجدی هم اعلام موضع کردیم، وی از دیپلمات های کارآمد و ورزیده است که بازنشسته شدند و نظرات شخصی خود را مطرح کرده اند. مطالب وی ارتباطی با وزارت خارجه نداشت.
 
قاسمی افزود: ماجدی به عنوان فردی ملی و میهن پرست به حساب می آید ولی وزارت خارجه نمی تواند به وی و دیگرانی که شاغل نیستند امر و نهی کند که چه بگویند و نگویند و بعید میدانم که وی خلاف منافع ملی قصد صحبت داشت.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: شناخت ما از ماجدی و دورانی که وی در وزارت خارجه کار کرده است به اندازه ای است که به خود اجازه ندهیم به این صراحت بگوییم که منظور وی خلاف منافع ملی بوده است و محاکم قضایی و غیر قضایی می توانند قضاوت بهتری داشته باشند.
 
وی تصریح کرد: این حرف غلط است که بگویید دیپلمات های ما در کشورهای محل ماموریت خود به اقدامات خودسرانه دست بزنند. این قبیل اقدامات توسط عناصر شناخته شده ضد ایرانی در خارج از کشور و به هدف ایجاد اختلال در روابط ایران با کشورهای دیگر انجام می گیرد.
 
قاسمی درباره کنفرانس ورشو گفت: این یک اقدام آمریکایی با اهداف مشخص است، با توجه به ماهیت برخی کشورهای جدید الورود به اتحادیه اروپا که سوابق روشنی در برخی معضلات منطقه ای هم دارند ایجاد اختلاف و شکاف میان ایران و برخی کشورهای اروپایی است.
سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: معاون وزیر خارجه لهستان به تهران آمد توضیحاتی را داد و پاسخ های لازم ما را هم دریافت کرد و این اجلاس را با بدبینی رصد می کنیم و هیچ دعوتی تا کنون از ایران صورت نگرفته است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۱°