620هزار خانواده، تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:00 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۶۶۴۵۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره): برای نخستین بار و با هماهنگی وزرات رفاه و سازمان مدیریت، 620هزار خانواده به طور موقت تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پرويز فتاح رئيس كميته امداد امام خميني (ره) امروز سه‌شنبه در نشستي خبري كه با موضوع دستاورد‌هاي 40 ساله انقلاب اسلامي در حوزه رفع محروميت‌ها و افزايش 20 درصدي مستمري مددجويان كميته امداد برگزار شد، گفت: در بودجه سال 97 كميته امداد، تبصره 14 خوشبختانه 100 درصد اجرا شده است.
فتاح با اشاره به افزايش 14 درصدي امار افراد زيرپوشش اين كميته نسبت به سال گذشته گفت: در حال رايزني با سازمان برنامه و بودجه براي افزايش مستمري مددجويان هستيم.
وي گفت: تقاضاي ما از دولت و مجلس اين است كه مثل كارمندان حداقل 20 درصد به دريافتي مستمري ماهانه مددجويان در كل كشور به كميته امداد و بهزيستي اضافه شود،در بخش وام مددجويان نيز با موافقت  مجلس شوراي اسلامي 2 هزار ميليارد تومان كه در تبصره ماده 16 پيش بيني شده قرار است كه بيش از 2 برابر در قالب وام اختصاص پيدا كند و ما سال آينده در بخش اشتغال فعال تر عمل كنيم.

پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه باکنون خانواده ای به طور موقت تحت پوشش این نهاد نبود گفت: به دلیل شرایط اقتصادی کشور در 5 ماه گذشته ، با تصویب هیات دولت برای اولین بار 620هزار خانواده را موقت قرار دادیم.
 
وی  با بیان اینکه به دلیل شرایط اقتصادی درصد تحقق بودجه‌های وزارت خانه ها و سازمانها امسال کم و بین ۴۰ تا ۵۰ درصد یا  حداکثر ۶۰ درصد بوده است گفت: در تبصره ۱۴  که مبلغ ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای کمیته امداد و بهزیستی تعیین شده بود که در این 10 ماهه طبق برنامه جذب شده و تا پایان سال به صورت صددرصد جذب خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعلام اینکه 2 نوبت سبد کالا برای مددجویان توزیع می شود، گفت: در 2 ماه اخیر در پرداختی‌ها مشکلی به وجود آمد که با رفع آن، پرداخت‌ها صورت خواهد گرفت.
 «پرویز فتاح» گفت: در سال ۹۷، هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال سهم بانک‌ها بوده است که تا پایان سال ۹۷ همه این مبلغ دریافت خواهد شد.
فتاح درباره پرداخت وام اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی گفت: مجوز‌ها گرفته شد و سهم کمیته امداد صد هزار فقره وام ۲۵ میلیون تومانی بوده که خوشبختانه بخشی از این مبلغ دریافت و به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد.
رئیس کمیته امداد در خصوص سبد کالا گفت: مرحله اول آن دریافت و به همه مددجویان تحویل شده است، همچنین با دستور رئیس جمهور مقرر شد که تا پایان سال، 2 نوبت سبد کالا به مددجویان تحویل شود.
وی ادامه داد: در ۱۰ ماه گذشته کمک‌های مردمی ۳۵ درصد افزایش داده است که باید از مردم و خیّرین تشکر کرد.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°