واکنش ها به سازکار مالی اروپا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:40 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۶۶۵۳۳۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹
وزیر امور خارجه پس از اعلام ساز و کار مالی ویژه اروپا با ایران گفت: گام اول بسیار با تاخیر انجام شد اما آماده تعامل سازنده در شرایط برابر و احترام متقابل با اروپا هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ظریف افزود: ایران از  INSTEX ( ساز و کار ویژه مالی اروپا و ایران) در اجرای تعهدات اعضای اروپایی برجام با تضمین بهره‌مندی ایرانیان از مزایای این توافق پس از اعمال مجدد تحریم غیرقانونی آمریکا استقبال می‌کند.
سخنگوی وزارت خارجه هم گفت: خواهان اجرایی شدن کامل تعهدات اتحادیه اروپا در کوتاه ترین زمان هستیم. قاسمی افزود: اقدام اتحادیه اروپا در تاسیس سازوکار ویژه مالی بسیار دیر صورت گرفت و لازم است سه کشور و اتحادیه اروپایی اطمینان حاصل کنند این اقدام  بخشی از تحریم های غیرقانونی آمریکا را جبران کند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: اس پی وی گامی مهم و ضروری برای ادامه اجرای کامل برجام است.

وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه مشترکی رسما ثبت یک کانال مالی ویژه برای تجارت با ایران را اعلام کردند. بر اساس این بیانیه ، " اینستکس "  کانال ویژه ای برای تسهیل تجارت مشروع میان عاملان اقتصادی اروپا و ایران است.
وزرای خارجه سه کشور اروپایی تاکید کردند: عملیاتی کردن ابزار پشتیبان مبادلات تجاری، بر اساس رویکردی گام به گام خواهد بود. همچنین فعالیت ابزار پشتیبان مبادلات تجاری منطبق با استانداردهای بین المللی در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و تبعیت از تحریم‌‌های اتحادیه اروپا و سازمان ملل خواهد بود. گفته می شود 25 کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا به تدریج به سازوکار مالی ویژه ارتباط بازرگانی با ایران خواهند پیوست.
برچسب ها: سازکار ، مالی ، اروپا ، واکنش
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°