تبریک ایران به لبنان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:17 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۶۶۵۳۴۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
سخنگوی وزارت خارجه تشکیل دولت جدید لبنان را تبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که تهران تشکیل دولت جدید در لبنان را که حاصل همدلی و تفاهم همه طوائف و گروه های لبنانی است، به دولت و ملت لبنان تبریک می گوید.
 
 قاسمی افزود: موفقیت حاضر منحصر در تشکیل دولت نیست؛ بلکه این اقدام نشانه اراده یک ملت و رهبران آن برای ترسیم آینده خود در چارچوب استقلال و به دور از هرگونه تحمیل و فشار خارجی و توام با وحدت، توافق و همدلی است. 
 
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان بر استمرار حمایت‌های ایران از ثبات و امنیت لبنان تاکید و ابراز امیدواری کرد تشکیل دولت لبنان مرحله جدیدی را در این کشور رقم زده و به نزدیکی بیش از پیش همه جریان های سیاسی و زمینه سازی برای توسعه و بالندگی هر چه بیشتر لبنان منجر شود.
 
دولت جدید لبنان به ریاست«سعد الحریری» پنجشنبه شب پس از حدود 9 ماه چانه زنی گروه های سیاسی تشکیل شد.
 ترکیب 30 نفره کابینه دولت جدید نشان می‌دهد بیشتر وزارت‌خانه‌های کلیدی در اختیار جریان نزدیک به مقاومت قرار گرفت. «جبران باسیل» رئیس «جریان ملی آزاد» و هم پیمان حزب الله در دولت جدید نیز عهده‌دار وزارت خارجه است. وزارت دفاع نیز به «الیاس بوصعب» از همین جریان سپرده شد. «علی حسن خلیل» از اعضای ارشد «جنبش امل» متحد اصلی حزب الله نیز همچون دولت قبل در سمت وزارت دارایی قرار گرفت. وزارتخانه‌های بهداشت، ورزش و مشاور در امور پارلمان هم به اشخاص نزدیک به حزب الله اختصاص یافت. 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۴°