فعالیت پنج دانشگاه صنعتی در حوزه ماهواره
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:10 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۶۶۶۴۴۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
رئیس مرکز ملی فضایی کشور: پنج دانشگاه صنعتی و دو ایستگاه فضایی در حوزه‌ ماهواره فعالیت می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، منوچهر منطقی امروز در جشنواره تجلیل از جهادگران علم و فنآوری استان زنجان گفت: در بخش ماهواره به همکاری های فنآورانه توجه ويژه اي شده است و ماهواره های مصباح و سینا تولید شده است.فعاليت پنج دانشگاه صنعتی در حوزه ی ماهواره

وی ارتباط بین دانشگاه و صنعت را برای ساخت ماهواره مطلوب ارزیابی کرد و گفت: همکاری این دو بخش و اضافه شدن جهاد دانشگاهی به این مجموعه، معضلات قبلی را حل کرده و موجب گسترش فعالیت ها شده است.

اين مسئول کسب تجارب جهانی، نقشه دانشگاهی و همکاری صنعت را موجب رسیدن به موفقیت های علمی در حوزه ماهواره عنوان کرد و گفت: در حال حاضر پنج دانشگاه کشوردر زمینه طراحی ماهواره فعالیت می کنند.

منطقي بیان داشت: شرکت های دانش بنیان نیز در زمینه طراحی ماهواره فعالیت می کنند و با توجه به جایگاهی که داریم می توانیم به سایر کشورها کمک کنیم.

رئیس مرکز ملی فضایی کشور با اشاره به فعالیت دو ایستگاه فضایی در کشور، ادامه داد: موفقیت های دیگر هم با توجه به ظرفیت های موجود قابل دسترسی است.

منطقی  گفت: ماهواره ها درهمه زمینه  بویژه اقتصاد می تواند راهگشا باشد وبه کمک آن می توان در بسیاری ازبرنامه ریزیها موفق عمل کرد.

برچسب ها: ماهواره ، منطقی ، فضا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°