معافیت های مالیاتی برای شرکت های دانش بنیان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:49 - شنبه 30 شهريور 1398
«حسن یزدانی» در ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان با برتری مقابل حریف از سن‌مارینو، به دیدار نهایی راه یافت «حسن یزدانی» در ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان با برتری مقابل حریف از سن‌مارینو، به دیدار نهایی راه یافت
خبر مهم
کد خبر : ۶۶۶۵۴۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
رئیس سازمان امور مالیاتی در نشست با کارآفرینان جوان گفت: معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کامل تقوی نژاد گفت: در کارگروه مشترک با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موضوعات مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان و مشکلات آنان به ویژه مشکلات مالیاتی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
 
دسترسی به آمارهای فروش کاسبان اقتصادی با قانون جدید مالیاتی
 
وی همچنین از الکترونیکی شدن کامل فرایند مالیاتی خبر داد و گفت: طی سال‌های آینده دریافت مالیات بر اساس شفافیت اطلاعات مالی خواهد بود.
 تقوی نژاد از تصویب قانون جدید صندوق‌های مکانیزه فروش در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: با استفاده از این قانون به تمام اطلاعات فروش مودیان مالیاتی و فعالان اقتصادی دسترسی پیدا خواهیم کرد.
او با بیان این‌که صندوق‌های مکانیزه فروش یک انقلاب را در عرصه شفافیت مالیاتی و اطلاعاتی در کشور به وجود می‌آورد، اظهار کرد: صندوق‌های مکانیزه فروش برای تمامی فعالان اقتصادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که به‌صورت یک ابزار مالیاتی درمی‌آید و می‌تواند همه هزینه‌ها و فروش را در سامانه مالیاتی ثبت کند.

رئیس سازمان امور مالیاتی همچنین از پیشنهاد برای یکسان‌سازی مالیات بر حقوق در بخش‌های دولتی و خصوصی خبر داد و ادامه داد: ارزش افزوده در قانون در حال اصلاح است با این حال بیشترین تاکید نظام مالیاتی بر این است که مودیان مالیاتی نسبت به قوانین مالیاتی اطلاع پیدا کنند.

تقوی‌نژاد همچنین با بیان این‌که کارمزدها و خدمات در حوزه حمل‌ونقل مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌شود، اظهار کرد: حجم معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان بالا است و ما برای فعالیت‌های این بخش شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم ضرایب خاص بنگاه‌داری را برای آن‌ها در نظر بگیریم.

او همچنین با بیان این‌که هر ساله شرکت‌های دانش‌بنیان از مبالغ قابل توجهی معافیت‌های مالیاتی برخوردار می‌شوند، گفت: در سال ۹۲ حدود ۴۰ شرکت، در سال ۹۴ حدود ۲۰۲۵ شرکت، در سال ۹۵ حدود ۲۴۰۰ شرکت و در سال ۹۶ حدود ۲۳۳۳ شرکت دانش‌بنیان برای معافیت مالیاتی معرفی شدند. با این‌حال این مساله مطرح می‌شود که برخی از شرکت‌هایی که خواهان استفاده از معافیت‌های مالیاتی هستند، خود را دانش‌بنیان معرفی می‌کنند در حالی که برخی از آن‌ها ۳۰۰ میلیارد تومان معافیت مالیاتی کسب کرده‌اند.
 
دریافت ۱۰۰ درصد اظهارنامه های مالیاتی به صورت الکترونیکی

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: امسال حدود ۱۰۰ درصد از اظهارنامه های مالیاتی به صورت الکترونیکی دریافت شده است.
تقوی نژاد افزود:  از سال ۱۳۹۹ فقط ۲۰ درصد پرونده ها رسیدگی می شود.
وی اضافه کرد: البته از سال ۱۴۰۰ نظام مالیاتی به توانمندی ای خواهد رسید که خود بتواند اظهارنامه‌های مالیاتی را صادر کند و این اقدام برای آنهایی که در عملکرد مالی خود شفاف نیستند بازدارنده است.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۶°