جزئیات بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:24 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۶۷۱۰۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
معاون نظارت بیمه مرکزی از بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه تا پایان بهمن امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مفید امینی معاون نظارت بیمه مرکزی در گفتگو با 18:30 گفت: به مناسبت ایام دهه فجر و پیشنهاد بیمه مرکزی کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی مانند اتومبیل، موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی از 12 تا 30 بهمن امسال می توانند از بخشودگی بیمه شخص ثالث استفاده کنند.
امنینی افزود: تمام کسانی که تا کنون وسیله نقلیه خود را بیمه شخص ثالث نکرده اند مشمول این جریمه می شوند.
 
امینی با بیان اینکه همه وسایل نقلیه باید بیمه شخص ثالث باشند گفت: حدود 32 میلیون وسیله نقلیه در کشور وجود دارد که 10 میلیون وسیله فاقد بیمه هستند.
جزئیات بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 
وی ادامه داد: همچنین کسانی که تاکنون وسیله نقلیه خود را بیمه شخص ثالث نکرده اند از این پس می توانند از طرح جدید بیمه شخص راننده استفاده کنند.
 
معاون نظارت بیمه مرکزی گفت: این طرح تا پایان امسال اجرایی شود.
 
مفید امینی در خصوص اختلاف قیمت در بیمه شخص ثالث گفت: این اختلاف ناشی از داشتن تصادفات وسیله نقلیه است و اساس قیمت بیمه وسیله نقلیه برای همه بیمه گران یکسان است.
 
جزئیات بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در ارتباط تلفنی گفت: اختلاف بین دریافت حق بیمه با میزان خساراتی که بیمه گزار به وسایل نقیله پرداخت می کند، همچنین افزایش دیات شرکت های بیمه گزار را با زیان مواجه کرده است.
 
رحیم مصدق افزود: بر اساس اجازه اخیر هیئت وزیران از این پس شخص راننده بیمه می شود نه وسیله نقلیه.
 
او با بیان اینکه با فروختن وسیله نقلیه می توان بیمه شخص ثالث را برای خودرو جدید یا به وابستگان درجه یک انتقال داد، گفت: در غیر اینصورت بیمه گزار به راننده گواهی می دهد تا در صورت نداشتن خلافی، حق بیمه و سابقه او ذخیره شود.
 
مصدق با بیان اینکه معافیت مالیات بر ارزش افزوده بیمه لحاظ شده است، افزود: امیدواریم با کاهش حق بیمه رانندگان این طرح از استقبال بیشتری برخوردار شود.
 
او با تاکید بر اینکه بیمه راننده در پایان امسال اجرایی می شود و چنین چیزی نیست که راننده باید برای تمام سرنشینان خود بیمه نامه تقاضا کند، گفت: ویژگی راننده در تعیین حق بیمه نقش ندارد اما اگر راننده ای نمره منفی داشته باشد ممکن است حق بیمه او تا 30 درصد اضافه شود و به عکس رانندگان با دقت و رانندگی بیشتر از تخفیف بیمه شخص ثالث استفاده می کنند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °