اقتدار دفاعی ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:31 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۶۶۷۶۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
فراز چهلم
ملت ایران طی چهار دهه گذشته، با وجود تمامی تحریم های اقتصادی، فناوری و علمی و صنعتی غرب، در همه عرصه ها از جمله در زمینه صنایع دفاعی به پیشرفت های مهمی دست یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام سلطه جهانی برای براندازی جمهوری اسلامی توطئه‌های فراوانی را به اجرا درآورد. تجربه جنگ تحمیلی برای ایران، یک دستاورد بود، دستاوردی که امروز به عرصه ای گسترده از پیشرفت و استقلال و اقتدار در همه زمینه های دفاعی ایران تبدیل شده است.
جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته در دفاع از گستره مرزهای دریایی، هوایی و زمینی خود ، با وجود همه مشکلات و مضیقه ها، گامهای بلندی برداشته است. در حال حاضر تمام نیازهای دفاعی ایران به دست متخصصان داخلی تولید می شود. پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای که در تولید انواع موشک‌، توپخانه، خمپاره‌انداز و تهیه قطعات یدکی هلیکوپترها و هواپیماها و سیستم‌های کنترل راداری به دست آمده، نمونه‌های روشنی از خودکفایی نظامی است. علاوه بر تولید تجهیزات نظامی، در حال حاضر ایران از نظر تعمیر و نگهدرای و مدرنیزه کردن سلاح‌های جنگی و دانش افزایی علوم و فنون جدید نظامی در حوزه جنگهای نامتقارن و جنگ های الکترونیکی به استقلال و خلاقیت رسیده است. می‌توان گفت نیروهای مسلح ایران در حال حاضر در ردیف قوی‌ترین ارتش‌های دنیا قرار گرفته است.
 
 
 
 
برچسب ها: اقتدار ، دفاعی ، ایران
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۲۰°