آغاز جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:47 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۶۶۸۱۰۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
در نخستین روز جشنواره 12 نمایش صحنه‌ای، 5 نمایش در بخش به‌ علاوه‌ فجر و 6 نمایش خیابانی به اجرا درآمد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

تالار وحدت با 2 اثر از تهران (خانه برناردا آلبا به کارگردانی علی رفیعی و رستم و سهراب به کارگردانی میر کمال میر نصیری)، تئاترشهر با 41 اثر نمایشی (15 اثر از تهران، 19 نمایش از شهرستان، 6 اثر خارجی و 1 نمایش مشترک ایران و سوریه)، تماشاخانه سنگلج با 6 نمایش (1 اثر از تهران و 5 نمایش از شهرستان)، تئاتر مولوی با 10 اثر نمایشی (7 نمایش از تهران، 1 اثر شهرستان و 2 نمایش خارجی)، تالار حافظ با 6 اثر از تهران و شهرستان (موی سیاه خرس زخمی به کارگردانی جابر رمضانی، استیو به کارگردانی مهران رنجبر، عروسی خون به کارگردانی فضل الله عمرانی، آخرین باران به کارگردانی محسن عظیمی، آنشرلی با موهای خیلی قرمز به کارگزدانی امیر بهادر اکبر پور دهکردی و مقدس به کارگردانی مهدی محمدی عبد)، تماشاخانه ایرانشهر با 19 نمایش (14 نمایش از تهران، 14 اثر از شهرستان و 1 نمایش خارجی)، خانه هنرمندان با 4 نمایش (2 اثر از تهران و 2 نمایش از شهرستان)، تالار فردوسی با اجرای یک اثر نمایش عروسکی (اپرای عشق به کارگردانی بهروز غریب پور بر اساس داستان شیخ صنعان و دختر ترسا ) میزبان جشنواره خواهند بود.

تماشاخانه عباس جوانمرد از روز نخست این جشنواره با اجرای یک اثر از فرانسه در جدول این رویداد قرار دارد.

همچنین 3 اثر نمایشی از شهرستان در تماشاخانه سرو روی صحنه خواهد رفت ضمن اینکه بخش رادیویی این جشنواره نیز در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

تماشاخانه مهر حوزه هنری میزبان یک اثر نمایشی از تهران از 22 تا 25 بهمن است و نمایشی دیگر از تهران از 22 تا 26 بهمن ماه در تماشاخانه ماه این مجموعه به روی صحنه خواهد رفت.

برج آزادی نیز تنها در تاریخ 30 بهمن ماه میزبان یک اثر نمایشی (بچه گرگ ها به کارگردانی نگس هاشمی پور) از تهران خواهد بود.

در مجموع این تماشاخانه‌ها میزبان 13 اثر نمایشی در بخش تئاتر ملل، 29 نمایش نیز در بخش مسابقه تئاتر ایران یک، همچنین 23 نمایش نیز در بخش مسابقه تئاتر ایران دو خواهند بود.

 25 نمایش در بخش مسابقه تئاتر بین‌المللی، 17 اثر در بخش میهمان و 11 نمایش در بخش چهل سالگی انقلاب اسلامی در بخش صحنه‌ای این دوره از جشنواره حضور دارند.

بخش خیابانی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در محوطه مجموعه تئاترشهر، محوطه خانه هنرمندان ایران و مترو میدان ولیعصر (ع)- ایوان انتظار با حضور 26 گروه نمایشی از تهران و شهرستان برگزار خواهد شد.
 
سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر از 22 بهمن ماه تا 4 اسفند ماه در تهران میزبان علاقمندان خواهد بود.

برچسب ها: جشنواره ، تئاتر فجر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°