جنوب شبه جزیره عربستان آبستن حوادث مهم- پادگان های شمال صنعا در دست انقلابیون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:38 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۶۶۸۱۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۰
پایتخت یمن عرصه درگیری شدید میان گروه های مردمی و معترضان با نیروهای دولتی است. در درگیری های شدید در صنعا بین نیروهای امنیتی و گروه های مورد حمایت ارتش با گروه های مردمی و نیروهای انصارالله حدود 40 نفر کشته شدند.
جنوب شبه جزیره عربستان آبستن حوادث مهم/ پادگان های شمال صنعا در دست انقلابیون

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حملات ارتش یمن به تجمع انقلابیون بعد از هشدار سفیر آمریکا آغاز شد. این درگیری ها تاکنون دهها کشته و زخمی بر جا گذاشته است. بعد از دستور کشتار، انقلابیون هم تحرکات خود را تشدید کردند. کمیته عالی امنیتی یمن پنجشنبه شب به حوثی ها ( انصار الله ) هشدار داد و از آنان خواست مناطق و ساختمان هایی را که در صنعا پایتخت اشغال کرده اند تخلیه کنند. این کمیته از حوثی ها خواست به چادرهای تحصن خود بازگردند و در صورتی که این کار را انجام ندهند به زودی تدابیر لازم برای بازپس گیری این مناطق و ساختمان ها اتخاذ می شود.

گفته می شود انقلابیون به چندین مرکز امنیتی و ارتش در محله شملان و خیابان الستین یورش برده و آن ها را تصرف کرده اند. براساس گزارش ها، نیروهای مردمی و انصارالله کنترل منطقه نظامی «تپه الصادق» در شمال صنعا را به دست گرفتند و خیابان «الستین» که محل اقامت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور یمن در آن قرار دارد، شاهد درگیری با سلاح های سنگین و نیمه سنگین است.

درگیری ها در یمن
خبرگزاری رسمی یمن گزارش داد پیشروری گروه انصار الله در مناطق شمالی صنعا عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور را وادار کرد نشست کمیسیون عالی نظامی را برای بررسی « تهدید » ناشی از تشدید خشونت برای « امنیت و ثبات » کشور خواستار شود.

در همین حال جمال بن عمر فرستاده سازمان ملل متحد برای یمن پنجشنبه شب مذاکرات جدیدی را با عبدالمالک حوثی رهبر شیعیان حوثی وانصار الله در صعده در شمال این کشور انجام داد که به نظر می رسد بی نتیجه بود. یک منبع نزدیک به مذاکرات اعلام کرد هیچ پیشرفتی حاصل نشد.

درگیری ها در یمن

درگیری ها دریمن

شرکت های هواپیمایی پروازهای خود به صنعا پایتخت یمن را تا 24 ساعت به حالت تعلیق درآوردند.

خشونت های منطقه شملان روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز دست کم 43 کشته به جا گذاشت. معترضان که منطقه صعده در شمال یمن را تحت کنترل دارند به تلاش برای گسترش منطقه نفوذ خود در دولت فدرالی آینده متهم هستند که قرار است از شش استان تشکیل شود.

از حدود سه هفته پیش، شهرهای مختلف یمن بویژه صنعا پایتخت، عرصه تظاهرات مردمی ضد دولت این کشور است.

دانلود


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °