نوبخت: تخصیص مضاعف برای طرح های عمرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:23 - جمعه 01 شهريور 1398
مشاور امنیت ملی عراق: تحریم‌های آمریکا علیه برخی عراقی‌ها تعرض به حاکمیت ملی و مردود است اتحادیه آفریقا حمله شبه‌نظامیان الشباب به نیروی صلح‌بانی مستقر در سومالی را محکوم کرد رئیس شورای نظامی سودان از مشارکت نظامیان این کشور در جنگ یمن حمایت کرد در پی کشته شدن ۵ دانش‌آموز سودانی، شورای نظامی سودان مدارس این کشور را تا اطلاع بعدی تعطیل کرد دانش‌آموزان سوداني در محكوميت كشتار دانش‌آموزان به دست نيروهاي امنيتي در خارطوم تظاهرات كردند تشدید درگیری‌ها در لیبی؛ رسانه‌ها از تعطیل شدن میدان نفتی شراره لیبی خبر دادند نخستین جلسه محاکمه «عمر البشیر»، رئیس جمهور سابق سودان امروز به اتهام فساد مالی برگزار می‌شود کره جنوبی: کره شمالی امروز ۲ موشک بالستیک با برد ۲۵۰ کیلومتر آزمایش کرد انفجار اتوبوس بر اثر برخورد با بمب کنار جاده‌ای در غرب افغانستان ۳۴ کشته و ۱۵ زخمی بر جا گذاشت ناکامی صدها آتش نشان فرانسوی در اطفای حریق جنگل‌های جنوب این کشور روسیه دعوت پرو را برای شرکت در نشستی درباره تحولات ونزوئلا رد کرد روسیه: شورای حکام درباره گزینه مدیرکل جدید آژانس به توافق جمعی رسیده است رویترز: رشد اقتصادی حوزه یورو در ماه‌های گذشته، روند کاهشی داشته است وزارت تجارت ترکیه: صادرات و واردات این کشور در ماه گذشته به صورت محسوسی کاهش یافته است دویچه‌وله: ۶۵۰ هزار نفر در آلمان سرپناه دائم ندارند؛ از این تعداد ۴۸ هزار نفر در خیابان‌ می‌خوابند گاردین: گرم شدن زمین موجب افزایش مرگ و میر و کاهش هوش، رشد و سوء تغذیه کودکان می‌شود
کد خبر : ۶۶۹۲۰۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
رئیس سازمان برنامه و بودجه به تخصیص مضاعف برای طرح های عمرانی تا پایان امسال اشاره کرد و گفت: در هفته آینده حداقل 5 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی تخصیص مضاعف خواهیم داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
   محمدباقر نوبخت در پایان جلسه امروز(چهارشنبه) هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: مبلغ عیدی همه افرادی که مشمول دریافت آن هستند تخصیص یافته و به خزانه داده شده است؛ هر دستگاهی که فهرست کارکانش را در روز یکشنبه اعلام کرد مانند صندوق های بازنشستگی، همان روز عیدی واریز شد.
 

وی ادامه داد: روز یکشنبه به برخی دستگاه ها بویژه وزیر یک وزارتخانه بزرگ، سه بار زنگ زدم و تاکید کردم که مبلغ عیدی آمده است؛ گفتند برای تهیه فهرست کارکانان مشکلی داریم؛ برای کارکنان غیر رسمی باید میزان کار آنها را مشخص و سپس اسامی را اعلام کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت، با توجه به تعطیلات این هفته، فقط روز یکشنبه امکان پرداخت عیدی بود و از دوشنبه، خزانه دنبال دستگاه ها برای پرداخت است.

وی گفت: «عذر هیچ دستگاهی موجه نخواهد بود که دیروز و امروز نتونسته باشند فهرست خود را به خزانه بدهند تا پول خود را دریافت کنند؛ اگر کوتاهی کنند این قصور را به حساب همکارانم در دستگاه های ستادی می گذارم که باید با سرعت بیشتری اقدام می کردند.»

** 5 پرداخت دیگر تا پایان سال
نوبخت در ادامه افزود: تا پایان امسال، پنج پرداختی دیگر به همکاران در دستگاه های اجرایی اعم از شاغلان و بازنشستگان خواهیم داشت.
وی گفت: تا 26 بهمن ماه همه یارانه ها را پرداخت می کنیم؛ همچنین تلاش داریم با توجه به هماهنگی با خزانه، مانند هرسال در 20 اسفندماه، حقوق این ماه را پرداخت کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: تلاش می کنیم مبلغ یارانه را زودتر از موعد همیشگی(26 هر ماه) بپردازیم.
وی گفت: با اطمینان می گویم که همه پرداخت ها برای حقوق و مزایای همکاران تامین شده است.

نوبخت همچنین به تخصیص مضاعف برای طرح های عمرانی تا پایان امسال نیز اشاره کرد و گفت: در هفته آینده حداقل 5 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی تخصیص مضاعف خواهیم داد؛ همچنین این امکان هست که تا پایان سال با انجام محاسبات، 6 هزار میلیارد تومان دیگر برای طرح های عمرانی پرداخت دوباره داشته باشیم.

وی اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه در شرایط کنونی با همه سختی هایی که وجود دارد، به گونه ای تنظیم کرده که همه مطالبات قانونی را به موقع و کامل پرداخت کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تاکید دولت بر بازگشت ارز صادرات غیرنفتی نیز گفت: بانک مرکزی از همه صادرکنندگان غیرنفتی انتظار دارد همه ارز صادراتی را در سیستم نیما عرضه کرده و بفروشند یا از راه های گفته شده، وارد اقتصاد ملی کنند.

** اصلاح ساختار بودجه در سال 98
نوبخت درباره مطالب گفته شده برای اصلاح ساختار بودجه 98 نیز توضیح داد: بعد از ارائه لایحه بودجه 98 در 15 آذرماه به مجلس، دو هفته بعد ویرایش دوم را براساس نظر رهبری برای صرفه جویی بیشتر در هزینه ها، ارائه کردیم و براین اساس، میزان منابع عمومی را از 437 هزار میلیارد تومان به 404 هزار میلیارد تومان کاهش دادیم؛ هرچند که کمیسیون تلفیق مجلس دوباره این رقم را افزایش داد.
وی ادامه داد: نظر رهبری این است که از این شرایط و فرصت کنونی برای اصلاح ساختار منابع و مصارف بودجه استفاده کنیم؛ با همکاری شورای عالی هماهنگی اقتصادی، یک بخش از کار اصلاح را در تبصره 21 لایحه بودجه پیش بینی کردیم که کمیسیون تلفیق مجلس آن را حذف کرد.

«به غیر از این، برای اصلاح ساختار از قبل آماده بودیم و یک مجموعه برنامه برای اصلاح ساختار بودجه تهیه کردیم. امروز هم در این زمینه در هیات وزیران اطلاع رسانی کردیم؛ برای یکشنبه هفته آینده سازمان ما آماده است تا این اصلاح ساختار را در جلسه هیات وزیران ارائه کند.»

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مرجعی است که در آن اصلاح ساختار انجام می شود؛ منتظریم در نخستین فرصت این امکان فراهم شود تا سازمان برنامه بودجه بتواند آن را ارائه کند.

وی گفت: برای تشریح جزئیات اصلاح ساختار بودجه و دریافت نظرها و پیشنهادهای صاحب نظران، هفته آینده نشست خبری برگزار خواهد شد.

نوبخت خاطرنشان ساخت: اصلاح ساختار گفتنش آسان اما اجرای آن همانند خالکوبی شیری است که از درد، از دم و .. صرفه نظر می کند. در واقع دستگاه ها به تغییرات عادت ندارند چون اصلاحات به بخشی از مصارف اعتبارات آنها منتهی می شود.

** 45 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی
وی در ادامه افزود: در اقتصاد از 45 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی حرف می زنیم که دستگاه ها از آن استفاده می کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت، «اکنون 934 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان و آشکار می دهیم؛ یارانه های فراوانی که هدفمند و مشخص نیستند؛ برخی موارد، این یارانه ها به کسانی پرداخت می شود که درآمدهای بیشتری دارند؛ اصلاح ساختار یعنی اصلاح این روند؛ اگر جامعه آماده باشد ما آمادگی اجرای آن را داریم.»

نوبخت افزود: بودجه 98 منتظر این اصلاح ساختار نخواهد بود و براساس مصوبه مجلس اجرا خواهد شد؛ در واقع هر اصلاحی صورت گیرد در مرحله اجرا آن را اعمال می کنیم.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°