اعلام آمادگی پلوسی برای اقامه دعوی علیه ترامپ

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:47 - چهارشنبه 09 بهمن 1398
کد خبر : ۶۶۹۵۳۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با ابراز نگرانی از اینکه اعلام وضعیت اضطراری از سوی رئیس جمهور باعث ایجاد یک رویه خواهد شد، از آمادگی قانونگذاران برای اقدام متقضی و اقامه دعوی علیه ترامپ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،     «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» با اعلام وضعیت اضطراری ملی در این کشور یک رویه را بنیان خواهد گذاشت و تأکید کرد که قانونگذاران آمریکا آماده اند تا بطور مقتضی به این اقدام ترامپ واکنش نشان داده و حتی بر سر این موضوع علیه دونالد ترامپ اقامه دعوی کنند.

پلوسی در ادامه متذکر شد که تحولات مربوط به مرز جنوبی آمریکا «یک موضوع اضطراری» نیست؛ بلکه یک چالش انسانی علیه آمریکا است.

گفتنی است که مجلس سنای آمریکا ساعاتی پیش لایحه بودجه و امنیت مرزی را برای جلوگیری از دومین تعطیلی دولت فدرال به تصویب رساند. در صورت تصویب این لایحه در مجلس نمایندگان، پیش بینی می شود که رئیس جمهور آمریکا این لایحه را امضا نماید. با این حال وی قصد دارد برای تأمین بودجه موردنظر خود جهت ساخت دیوار مرزی مکزیک وضعیت اضطراری ملی اعلام نماید.

کاخ سفید نیز در بیانیه ای جداگانه تأیید کرد که رئیس جمهور با صدور یک فرمان اجرایی، در مورد قضیه مرزی وضعیت اضطراری ملی اعلام خواهد کرد.

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید نیز در واکنش به هشدار نانسی پلوسی با صدور بیانیه ای در روز پنج شنبه اعلام کرد که دولت ترامپ آمادگی دارد تا دربرابر هرگونه دعوی حقوقی احتمالی از خود دفاع کند!

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°