بشار اسد: توطئه آمریکا در منطقه شکست خورد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:18 - شنبه 30 شهريور 1398
نامه ایران در پاسخ به اتهامات سعودی و آمریکا به دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت تحویل داده شد ایران: آمریکا به جای ادعاهای بی‌اساس، صادرات تسلیحات پیشرفته را به عاملان جنگ خونین یمن متوقف کند این عادت آمریکایی‌هاست که به دنبال هر حادثه‌ای بلافاصله و بدون هیچ تحقیق و شواهدی، ایران را مقصر اعلام كنند این کمپین «فریب حداکثر» نمونه‌ای از سیاست موسوم به «فشار حداکثر» آمریکا علیه ایران است ایران: هیچ میزانی از تبلیغات و فریب علیه ایران نمی‌تواند واقعیت‌ها را تغییر دهد طعنه ظریف به همتای آمریکای خود درباره ادعای جنگ‌افروزی ایران: پمپئو اشتباه متوجه شده است وزیر خارجه: این ایران نیست که آرزوی جنگ تا (نابودی) آخرین آمریکایی را دارد این دوستان بولتون هستند که می‌خواهند تا آخرین آمریکایی با ایران بجنگند ظریف: ایران هیچ تمایلی به جنگ ندارد، البته ما از مردم و کشور خود دفاع کرده و خواهیم کرد سیاست آمریکا در قبال جنگ یمن نشانه ارجحیت نفت نسبت به خون انسان‌ها برای واشنگتن است؛ خون عرب در مقابل نفت عرب وزیر خارجه برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد ظریف قرار است در حاشیه این نشست با تعدادی از همتایان خود از دیگر کشورها نیز دیدار و رایزنی کند رئیس جمهور نیز قرار است دوشنبه به نیویورک سفر کند وزیر امور خارجه (در گفت‌‌وگو با المیادین پس از ورود به نیویورک): دولت آمریکا به تحریم معتاد شده است ظریف (خطاب به امارات): هیچ چیز مهم‌تر از تفاهم کشورهای همسایه با یکدیگر نیست ملت‌ها همواره پیروز می‌شوند؛ همان‌طور که پیش از این، ملت ایران پیروز شد و امروز سوریه، یمن و عراق وزیر امور خارجه: جهان، تنها آمریکا نیست ظریف: چهارشنبه آینده نشستی با کمیته مشترک توافق هسته‌ای در سطح وزیران برگزار می‌کنیم وزیر امور خارجه: با همه وزیران ۱+۴ دیدار می‌کنم
کد خبر : ۶۷۰۰۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
رئيس جمهور سوريه: اراده ملت ما، توطئه سلطه طلبانه آمريكا و غرب را در سوريه ناكام گذاشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با رؤسای شوراهای محلی استان های این کشور گفت: اجرای بموقع انتخابات محلی نشان از توانمندی مردم و دولت در کشور است.
 
وی افزود در بخش مدیریت محلی، فرصت مهم و استثنایی پیش روی کشور قرار دارد.
 
رئیس جمهور سوریه گفت: ما باید در کنار یکدیگر پیروز شویم و این پیروزی بر تروریسم است که نماینده جامعه ما نیست.
 
جنگ در سوریه جنگ داخلی نبود، بلکه علیه تروریسم بود. اگر اراده یک ملت متحد و منسجم نبود، سوریه نمی توانست از این کشتار خارج شود. از گروه های مسلح دعوت می کنم تا با کنار گذاشتن سلاح، وارد روند آشتی شوند.
 
سوریه بسیار قدرتمندتر خواهد شد زیرا نیروهای مسلح و حمایت متحدان، دوستان و برادران خود شجاعانه در این جنگ شرکت کرد. مزدوران قاعده اصلی وفاداری به مردم را درک نمی کنند و دشمن جز خیانت و فریبکاری کار دیگری صورت نمی دهد.
 
اسد افزود: بعضی کشورها مانع از بازگشت آوارگان سوری می شوند و در رنج های آنها سهیم هستند.
 
تروریست ها هزاران سوری را به زور آواره کردند و دولت برای کاستن از رنج آوارگان تلاش کرد.
 
عده ای با کارشکنی در پرونده بازگشت آوارگان به دنبال معامله کردن بر سر این مسئله هستند.
 
ما به گفتگوی ملی نیاز داریم. سوریه به همه فرزندان خود نیاز دارد و از آوارگان سوری دعوت می کنیم به کشورشان بازگردند.
 
بشار اسد: در حال چهار نوع جنگ نظامی، محاصره اقتصادی، جنگ در شبکه های اجتماعی و مبارزه با فساد هستیم  
 
رئیس جمهور سوریه گفت: ما همزمان در حال چهار نوع جنگ نظامی، محاصره اقتصادی، جنگ در شبکه های اجتماعی و جنگ با فاسدان هستیم. به همین دلیل نباید تصور کنیم که جنگ تمام شده است.
 
عده ای مشکلات کوچکی را ایجاد می کنند تا بین ما تفرقه بیاندازند و نگاه ما را از مسائل اساسی دور کنند. من در اینجا نمی خواهم مشکلات مربوط به فساد، کوتاهی، تعلل یا هر نوع مشکلی را که جامعه سوریه از آن رنج می برد، نفی کنم.
 
اسد افزود: گفتگوی مبتنی بر واقعیت ها می تواند عوامل اصلی مشکلات را مشخص کند. انتقاد ضروری است، اما مهم آن است که انتقاد واقع بینانه باشد.
 
سرآغاز حل مشکلات، مشروط به تأمین کالاهای ضروری و توزیع آن در استانهاست.
 
کالاهای ضروری در استان ها باید بر اساس میزان مصرف و نیاز آنها و نه به صورت بی هدف، توزیع شود.

برچسب ها: بشار ، سخنرانی ، امریکا ، شکست
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°