بهره برداری از فاز سوم ستاره خلیج‌فارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:32 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۰۲۳۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس و پروژه ارتقا کیفیت و افزایش تولید پالایشگاه نفت بندرعباس امروز با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با راه‌اندازی فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، روزانه 45 میلیون لیتر بنزین یورو 5 در این پالایشگاه تولید خواهد شد که مطابق با 50 درصد بنزین مصرفی در کشور است. فاز نخست بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان اردیبهشت ۹۶ و فاز دوم آن نیز تیر 97  افتتاح شده بود.
با راه‌اندازی پروژه بهبود کیفیت بنزین و گازوییل پالایشگاه بندرعباس هم کیفیت 12 میلیون لیتر بنزین تولیدی این پالایشگاه به استاندارد یورو 5 و کیفیت روزانه 15 میلیون لیتر گازوییل تولیدی در این پالایشگاه به استاندارد یورو 4 تبدیل خواهد شد.
رئیس جمهور عصر دیروز در جلسه شورای اداری استان هرمزگان هم دستور افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲۸ پروژه و طرح زیربنایی و اقتصادی استان را صادر کرد.
برای بهره برداری و ساخت این طرح ها بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال  هزینه شده است. این طرح ها زمینه اشتغال بیش از ۱۹ هزار نفر را به طور مستقیم و غیر مستقیم فراهم می کند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°