اختیار مجلس به شرکت‌های دولتی برای انتشار اوراق مالی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:00 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۰۳۷۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶
مجلس به شرکت‌های دولتی مجوز داد تا سقف چهل و پنج هزار میلیارد ریال اوراق مالی، اسلامی، ریالی برای اجرای طرح‌هایشان منتشر کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در جلسه نوبت عصر امروز مجلس و در جریان بررسی بندهای درآمدی لایحه بودجه، به شرکت‌های دولتی مجوز داده شد تا سقف چهل و پنج هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کنند.

در تبصره ۵ این لایحه به دولت اجازه داده می‌شود در سال ۱۳۹۸ با رعایت قوانین و مقررات:

الف- شرکت‌های دولتی تا سقف چهل و پنج هزار میلیارد ریال اوراق مالی، اسلامی، ریالی برای اجرای طرح‌های دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست‌محیطی خود که به‌تصویب شورای اقتصاد می‌رسد، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود توسط خود، منتشر کنند.

ب- دولت اوراق مالی اسلامی (ریالی- ارزی) منتشر و منابع حاصل را به ردیف شماره ۳۱۰۱۰۸ جدول شماره (۵) این قانون واریز کند.سقف مجاز اوراق منتشره تسویه‌ نشده از محل این بند تا پایان سال ۱۳۹۸ مبلغ دویست و نود ‌هزار میلیارد ریال است.

ج- اوراق فروش‌نرفته طرح‌های بندهای (الف) و (ب) این تبصره برای مطالبات معوق در سقف اعتبار همان طرح با تأیید رئیس دستگاه اجرائی و ذی‌حساب - مدیر امور مالی ذی‌ربط و سازمان برنامه و بـودجه کشـور قابل واگذاری به تمامی طلب‌کاران طرح مذکور(اعم از پیمانکاران، مشاوران، تأمین‌کنندگان تجهیزات و همچنین سایر هزینه‌های طرحها و پروژه‌ها از جمله تملک اراضی و تأدیه بدهی طرح‌های ساماندهی دانشگاه‌ها) است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°