توجه به جوانان، کلید اصلی پیشرفت کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:12 - سه‌شنبه 29 بهمن 1398
کد خبر : ۶۷۰۴۲۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷
کارشناسان معتقدند بهترین راه برای پیشرفت کشور در زمینه های مختلف علمی و صنعتی، استفاده بهینه از توانایی ها و دانش جوانان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با حضور در برنامه تیتر امشب با بیان اینکه برای موفقیت در توسعه فناوری و تبدیل آن به محصول در اقتصاد دانش بنیان، نیاز به بنیه علمی قوی داریم، افزود: اگر بنیه علمی خوبی نداشته باشیم و در مرز دانش حرکت نکنیم قطعا فناوری و نوآوری شکل نخواهد گرفت.
 
وی گفت: دیدگاه رهبر انقلاب در دراز مدت اینست که ایران باید به مرجعیت علمی در دنیا برسد و در زمره کشورهای پیشرفته در زمینه های علمی باشد.

او با اشاره به اینکه کشور در زمینه نانوتکنولوژی در سال گذشته میلادی 1000 رتبه رشد علمی داشته است، گفت: با تلاش و تحقیق دانشمندان رتبه علمی کشور در این زمینه در ردیف چهارم جهان قرار گرفت.
 
 توصیه‌های رهبر انقلاب به جوانان درباره علم و پژوهش
 
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو افزود: هم اکنون کشور به آن سطح از ظرفیت رسیده است که در بحث تکنولوژی ها علاوه بر بومی سازی و تولید دانش های نوین، توانسته است در صادارات از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد. 
 
سعید سرکار با اشاره به اینکه تولید ثروت تنها به معنای کاوش در اعماق زمین نیست بلکه بهترین ثروت استفاده از توانایی ها و استعداد جوانان است، گفت: به رسمیت شناختن توانایی های جوانان و شکوفایی آن ها در عرصه های علمی، بهترین منبع ثروت در کشور است.
 
سیدمحمد صاحبکار رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان از دیگر میهمانان برنامه تیتر امشب درباره اینکه مخاطب اصلی رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم جوانان هستند، گفت: هر جایی که جوانان در صحنه حاضر شده اند شرایط خاص بوده و موجب خلاص شدن از مشکلات و  بهبود وضعیت شده است.

صاحبکار با بیان اینکه 36 میلیون نفر از جمعیت کشور جوان هستند که به کسب علم می پردازند، افزود: کسب مدارج علمی در خانواده های ما نهادینه شده است و قدمتی کهن دارد.
 
توصیه‌های رهبر انقلاب به جوانان درباره علم و پژوهش
 
 او با بیان اینکه جهان خارج از کشور محصولات تولید شده را به راحتی در اختیار ما می گذارند اما روشها و کلید های تولید علم را دراختیار ما قرار نمی دهند، افزود: کشور جمهوری اسلامی ایران هم اکنون از مرحله مقدماتی علمی و بومی سازی عبور کرده و مرحله صادرات علم را تجربه می کند.
 
صاحبکار گفت: مقام معظم رهبری چشم انداز و دورنمای علمی کشور را در حوزه های مختلف مشخص کرده اند.
 

امیرحسین شهبازی مدیرعامل یکی از شرکت دانش بنیان هم در ارتباط تصویری با برنامه تیتر امشب، گفت: هر وقت بتوانیم توانمندی علمی خود را افزایش دهیم می توانیم از تاثیر تحریم ها کم کنیم که این اتفاق باعث می شود تا کشور بی نیاز از کشورهای خارجی شده و تمام تلاش خود را به توانایی های داخلی معطوف کرده و به خودکفایی کامل برسد.

شهبازی با بیان اینکه بجای نگاه به خارج باید چشم به منابع علمی و توانایی های داخلی داشت، افزود: بومی سازی فناوری در کشور به معنی تبدیل تحریم به فرصت است.
 
توصیه‌های رهبر انقلاب به جوانان درباره علم و پژوهش 
 
حسین صابری، معاون امور فناوری پارک فناوری پردیس با بیان اینکه 43 پارک علمی و فناوری در کشور فعالیت می کنند، افزود: اگر بخواهیم در تجاری سازی هم مانند رشد علمی ارتقا یابیم باید از ظرفیت های جوانان استفاده کنیم.
 
توصیه‌های رهبر انقلاب به جوانان درباره علم و پژوهش
 
وی با اشاره به توسعه کشور در زمینه های مختلف صنعتی و علمی، گفت: ما در برخی صنایع و زمینه های علمی قبلا تجربه داشتیم و هم اکنون به سوی تکامل در آنها می رویم، در برخی از علوم نوین به تازگی وارد شده ایم که از سرعت خوبی برای پیشرفت برخورداریم و بهترین کار اینست که بتوانیم شتاب خود را در پیشرفت حفظ کنیم.
 
صابری استفاده از جوانان را فرض اصلی بالندگی علمی عنوان کرد و گفت: حمایت از ظرفیت های علمی باید مستدام و نهادینه شود تا در دراز مدت به نتیجه مطلوب برسد.

 
 

برچسب ها: رهبر انقلاب ، پژوهش
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°