بهره برداری از پنج طرح تحقیقاتی کاربردی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:39 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۰۴۸۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
پنج طرح تحقیقاتی کاربردی سازمان توسعه منابع انرژی با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با بیان اینکه وزارت دفاع، رسالت خود را حمایت قاطع از تحقیقات کاربردی و شبکه همکاران نخبه و شرکتهای دانشبنیان می داند، اظهار داشت: سازمان توان با برخورداری از ظرفیت های صنعتی مبتنی بر فناوری روز به عنوان مرجع اصلی تامین نیاز انرژی دفاعی و به تبع آن تأمین مواد پیشرفته معدنی نیروهای مسلح، حرکت رو به رشدی داشته و خدمات شایسته ای هم به بخش های صنعت کشور عرضه کرده است.
 
 بهره برداری از پنج طرح تحقیقات کاربردی سازمان توسعه منابع انرژی
وی با تقدیر از صنعت گران و محققان سازمان توسعه منابع انرژی افزود: این گروه همواره با بکارگیری نیروهای متخصص و زبده و با بهره گیری از دانش و فن آوری روز دنیا سعی در بهینه سازی فرآیندهای موجود و ارایه محصولات جدید بر اساس استانداردهای بین المللی کرده و با ثبت چندین اختراع و نوآوری و تقدیرنامه از جشنواره های مختلف خدمات ارزنده ای در جهت رشد و تعالی کشور ارائه داشته است.
 
وزیر دفاع با بیان فعالیت های سازمان توان در حوزه تحقیق، طراحی و توسعه سامانه ها و آرایه های پیشرفته هیبریدی متشکل از سیستمهای تولید انرژی، سیستمهای ذخیره ساز و خدمات مدیریت مصرف انرژی با رعایت مسائل زیست محیطی، گفت: سازمان توان وزارت دفاع با انتقال صنعت تولید سرب از حاشیه جنوبی به محل صنعتی خارج از استان موفق شد در محل فعلی با ایجاد فضای مناسب و بهرهگیری از ظرفیتهای تحقیقاتی شرکتهای دانشبنیان را فراهم سازد که این موضوع از نظر زیستمحیطی از اهمیت ویژهای برخوردار است.
 
وی با بیان اینکه این صنعت ظرفیت استقرار حدود 100 واحد تحقیقاتی در مقیاس تولید اقتصادی را دارد، عنوان کرد: امروز با افتتاح پنج واحد، طرح تولید فلز آنتیموان، طرح بازیافت باتریهای لیتیومی، طرح نیمه صنعتی تولید LFP، طرح صنعتی تولید گاز هلیوم و طرح تولید سوختهای آلی فسیلی به بهره برداری می رسد.
 
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اینکه از «آنتیموان» در طیف وسیعی از صنایع استفاده می شود، اضافه کرد: مهمترین کاربرد جهانی «آنتیموان» مصرف آن به عنوان فلز اولیه در تولید انواع باتریهای معمولی و هیبریدی با سایر آلیاژهای فلزی مانند سرب است.
 
وی با بیان اینکه تأمین هلیوم مایع در صنعت کشور و برخی از تجهیزات مهندسی پزشکی یک موضوع مهم است، تصریح کرد: با تولید هلیوم مایع در مجموعه سازمان توان وزارت دفاع نیازهای داخلی به این محصول راهبردی و تحریمی کاملاً مرتفع خواهد شد.
 
وزیر دفاع همچنین با اشاره به تولید سوختهای آلی مورد استفاده در صنایع هوا و فضا افزود: تولید سوختهای فسیلی به عنوان سوخت با انرژی بالا برای مصارف دفاعی از دیگر طرحهای تحقیقاتی وزارت دفاع بوده که امروز شاهد بهرهبرداری صنعتی آن هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه این طرح ها محصول نظام نوین نوآوری باز است، بیان کرد: این طرح ها شامل چرخه کامل بازیافت باتریهای لیتیومی، مایع سازی گاز هلیوم، تولید فلز آنتیموان، تولید ماده کاتدی باتریهای لیتیومی و سوخت خاص بر مبنای سوختهای آلی فسیلی است که به عنوان یک راهبرد کلیدی، ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در وزارت دفاع خواهد بود.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۵°