اصلاح تعرفه ها آب و برق در الویت وزارت نیرو

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:03 - يکشنبه 18 خرداد 1399
کد خبر : ۶۷۰۵۳۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
وزیر نیرو: اصلاح تعرفه ها و واقعی سازی قیمت آب و برق از جمله موضوعات اولویت دار این وزارت خانه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رضا اردکانیان در نشست صبحانه کاری با اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر همکاری نزدیک بین وزارت نیرو و بخش دولتی در شرایط فعلی و تحریم افزود: مسائل اقتصادی در کشور نقطه ضعف عمده ماست که همین مشکل پایه های تحریم است و بخشی از آن وجود الگوی مصرف بیمار  است.
 
وی با بیان اینکه اصلاح  الگوی مصرف در کوتاه مدت و با بخشنامه حل شدنی نیست گفت: باید همه توان کشور در بخش خصوصی و دولتی  بکار گرفته شود.
 
وزیر نیرو با اشاره به وجود تشکلهای مناسب خارج از بدنه دولت ادامه داد: سرفصل همکاری در مقیاس وسیع بین وزارت نیرو و بخش غیر دولتی با موضوع اصلاح شیوه مصرف و مبارزه با بد مصرفی شکل گرفته که در راستای آن مرکز امور اجتماعی آب و انرژی در وزارت نیرو تاسیس شده است تا شاخه های غیر مهندسی مجال بیشتری در تصمیم سازی ها پیدا کنند.
 
اردکانیان با تاکید بر نیازمندی وزارت نیرو در استفاده از توان بخش خصوصی در مرکز اموراجتماعی آب و انرژی ادامه داد: اصلاح تعرفه ها و واقعی سازی قیمت آب و برق از جمله موضوعات اولویت دار این وزارت خانه است.
 
وی افزود: مکانیزم تبصره 19 نقطه روشنی است که وزارت نیرو گام های اولیه را در اجرای آن برداشته است امیدواریم در این بخش و موضوع نیروگاه های تجدید پذیر به موفقیت برسیم .
 
وزیر نیرو با اشاره به پیشرفت در راه اندازی بازار آب ادامه داد: با توجه به عقب ماندن در این بخش نسبت به برنامه ،امیدواریم با همکاری اتاق بازرگانی بتوانیم پیشرفت قابل توجهی کسب کنیم.
 
اردکانیان درخصوص مطالبات بخش خصوصی گفت: با همکاری سندیکای برق تحرک خوبی از لحاظ تدوین راهکارها انجام شده است که امیدواریم در این زمینه بتوانیم مسیر روشنی طراحی کنیم.
 
وزیر نیرو با اشاره به اینکه بازارهای منطقه زمینه مناسبی برای حضور بخش خصوصی ایرانی است ادامع داد: کشورهای همسایه درحال بازسازی هستند که باید با برنامه و آمادگی کافی به این بازار وارد شویم.
 
وی با اشاره به هزینه معنوی و مادی  انجام شده از سوی دولت در کشورهای همسایه افزود: باحضور دراین بازارها ، ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیتهای مناسب آن این هزینه ها بازگشت داده می شود.
 
اردکانیان با اشاره به تصویب لایحه یک فوریتی الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا افزود: مقدمات حضور در این بازار اقتصادی با جمعیت 490 میلیونی انجام شده که امتیاز بزرگی برای عرضه محصولات در عرصه های مختلف و ایجاد اشتغال به ویژه در شرایط تحریم برای ایران است .
 
وی گفت: در اواخر خرداد سال آتی اجلاسی برگزار خواهد شد که همکاری با قفقاز شمالی هم در دستور کار این اجلاس است که در این بخش نیازمند همکاری اتاق بازرگانی هستیم.
 
 یارانه انرژی موضوع مشکل ساز بخش انرژی است
 
رئیس اتاق بازرگانی ایران هم یارانه انرژی را چالش پیش رو بخش انرژی و نداشتن برنامه مناسب برای آن را مشکل انرژی در آینده اعلام کرد.
غلامحسین شافعی در نشست صبحانه کاری با وزیر نیرو افزود: توجه به اجرای قانون 12 رفع موانع تولید در وزارت نیرو و راه اندازی بازار انرژی و آب موضوعی است که نیازمند توجه و گسترش روابط بخش خصوصی با وزارت نیرو است.
 
وی گفت: خصوصی سازی انرژی و آب از سوی وزارت نیرو اتفاق خوبی است که امیدواریم به خوبی انجام و همکاری مناسبی در این زمینه بین وزارت نیرو و اتاق بازرگانی برقرار شود.
 
رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: براساس بند الف تبصره 1 قانون فضای کسب و کار ، اتاق وظیفه جدیدی برای آب و کشاورزی برعهده گرفت که در راستای آن دفتر ویژه مسائل راهبردی را تشکیل داده و کارهای موثری در آن انجام داده است.
 
شافعی با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک با دفتر مطالعات عمقی آب گفت: جلوگیری از اجرای طرح خطرناک فدک از دست آوردهای این کارگروه است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°