قیمت مرغ می شکند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:59 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۰۸۰۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه نشست دولت از عرضه مرغ با نرخ مصوب 11 هزارو 500 تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمود حجتی با اعلام اینکه قیمت گوشت مرغ از دیروز رو به کاهش گذاشته است، گفت: انتظار می رود این محصول با قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان یعنی هر کیلوگرم 11 هزار و 500 تومان عرضه شود.
 
هفته گذشته ستاد تنظیم بازار نیز قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم را برای مصرف کنندگان 11 هزار و 500 تومان تعیین کرده بود اما یکشنبه این هفته قیمت این محصول در بازار آزاد از مرز 15 هزار تومان گذشت.

روند رو به افزایش قیمت گوشت مرغ سبب شد تا دولت برای تنظیم بازار، اقدام به افزایش عرضه گوشت مرغ گرم تنظیم بازاری کند، به طوری که از دوشنبه، قیمت این محصول بین 700 تا 1000 تومان کاهش یافت.

محمود حجتی امروز(چهارشنبه) در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: امیدواریم گوشت مرغ گرم در سطح خرده فروشی ها براساس قیمت مصوب عرضه شود.

دیروز نیز یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که برای متعادل سازی بازار گوشت مرغ، هفته آینده 30 هزار تن از این محصول با نرخ 11 هزار و 500 تومان به بازار عرضه می شود.
 
همچنین وزیر جهاد کشاورزی درباره عرضه گوشت قرمز گفت: قرار است گوشت قرمز به صورت هدفمند توزیع شود از این رو گوشت قرمز در اختیار ستاد تنظیم بازار، تعاونی ها و اتحادیه ها قرار می گیرد.
 
علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز روز دوشنبه گذشته اعلام کرد که واردات مستمر گوشت قرمز از 12 کشور مانند برزیل ادامه دارد. 
 
حجتی­ درباره تنظیم بازار میوه شب عید گفت: سیب و پرتغال شب عید طبق روال سال های گذشته خریداری و هم اکنون در سردخانه های مراکز استانها ذخیره سازی شده است.
 
وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: زمان توزیع و قیمت میوه های ذخیره شده را ستاد تنظیم بازار، تعیین می کند.

برچسب ها: مرغ ، محمود حجتی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°