تهران میزبان دومین همایش بزرگ سادات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:28 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۰۹۴۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
دومین همایش بزرگ سادات با حضور شخصیت‌های شاخص سادات تسنن و تشیع از سراسر کشور و با حضور تعدادی از میهمانان خارجی در تهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دومين همايش بزرگ سادات  صبح امروز  با حضور  آيتالله محسن اراكي دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي، حجتالاسلام محمدحسن ابوترابيفرد امام جمعه موقت تهران، زهرا مصطفوي دختر حضرت امام (ره)، مولوي عبدالصمد ساداتي امام جمعه سراوان و مولوي سربازي امام جمعه چابهار ، جمعي از سادات اهل تشيع و تسنن سراسر كشور و ساداتي از كشورهاي ديگر در سالن اجلاس سران برگزار شد.

دبير دومين همايش بزرگ سادات، درباره اهداف برگزاري اين گردهمايي گفت: اين همايش باشكوه با حضور فرزندان حضرت زهرا سلام الله عليها از اهل سنت و تشيع برگزار شده است تا وحدت اسلامي را جشن بگيرند و توطئه دشمنان را خنثي كند.

وي با تأكيد بر اين مطلب كه سادات سرمايه عظيم اجتماعي هستند كه هويت  خود را از سلاله پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و سلم ميگيرند، افزود: در عراق سادات از خاندان هاي بزرگ محسوب ميشوند و در عربستان سالها سادات از حاكمان بودند ولي امروز به دليل حضور وهابيون اين عزيزان، شجره خود را پنهان ميكنند و در خفا هستند.

محمد ناظمي اردكاني بيان كرد: بسياري از ذريه پيامبر در طول تاريخ  به شهادت رسيدند و اين دورنماي گسترده و فزوني ذريه پيامبر اكرم (ص) در دنيا مصداق آيات كوثر و وجود حضرت زهرا (س) است.

معاون اجتماعي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي از ثبت آمار بيش از 100 ميليون سادات در جهان خبر داد و گفت: بيش از 8 ميليون سادات در ايران، بيش از 20 ميليون در جنوب آسيا،  بيش از 2 ميليون در بنگلادش، 2 ميليون سادات در عراق، پاكستان و هند 10 ميليون، برونئي 20 ميليون، مالزي و اندونزي 28 ميليون، مصر 11 ميليون سادات ثبت شده است.

وي تأكيد كرد: فرزندان حضرت زهرا(س) و امام علي(ع) در علم و فضيلت، حلم و بردباري، حسن خلق، زهد و تقوي، وقار و بخشندگي از اجداد طاهرين خود به ارث بردهاند. امروز هادي و راهنما و ترجمان علمي كتابالله براي همه اقوام، ملتها و براي همه زمانها و مكانها هستند.
ناظمي اردكاني افزود: ذريه طيبه از دو سبط بزرگوار امام حسن مجتبي(ع) و امام حسين(ع) در عمده كشورهاي اسلامي انتشار يافتند و در هر كشوري منشأ و محل رجوع علما و پناه مظلومان عالم هستند.

وي خاطرنشان كرد: در اروپا تشكل سادات با چند ده هزار عضو فعاليت ميكند و كشور يمن كه امروز توسط سعوديها بيرحمانه و وحشيانه بمباران ميشود، قريب به اتفاق آن از فرزندان سادات و فرزندان امام حسن مجتبي(ع) هستند.

وي در ادامه به بخش ديگري از آمار سادات در جهان اشاره كرد و يادآور شد: زيديه از ديگر سادات هستند كه آنها قائلند امام و رهبر جامعه مسلمين بايد از فرزندان حضرت فاطمه(س) و علي(ع) و ذريه امامين حسن(ع) و حسين(ع)، فقيه عادل و قائم به سيف انتخاب شود.
در اين همايش از مقام شامخ رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام آيتالله سيدمحمود هاشميشاهرودي با حضور خانواده ايشان تجليل شد.
 
 همچنین نمایندگانی از چند کشور خارجی از موقعیت سادات کشور خودشان سخنانی ارائه کردند و در بخش پایانی همایش هم از شخصیت‌های سادات برگزیده تجلیل به عمل آمد. 
 
از ديگر تجليل شوندگان ديگر اين همايش ميتوان به خانواده شهيد سيد مجتبي نوابصفوي با حضور همسر ايشان، آيتالله سيدعلياصغر دستغيب فرزند شهيد محراب و توليت حضرت احمد بن موسي(ع)، حجتالاسلام سيد رمضانعلي موسويمقدم قائم مقام سازمان صدا و سيما، خانواده سيدمحسن موسوي ديپلمات اسير دربند رژيم صهيونيستي با حضور مجتهدزاده همسر ايشان، همسر شهيد سيدامير ميرسيار مدافع حرم اشاره كرد.

 در این همایش همچنین از مقام شامخ رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت‌الله سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی با حضور خانواده ایشان تجلیل شد.


برچسب ها: همایش ، سادات ، تشیع ، تسنن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۳°