از فردا رزمایش بزرگ ولایت نیروی دریایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:06 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۷۰۹۶۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
رزمایش بزرگ ولایت 97 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از فردا در آبهای جنوب کشور برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری این رزمایش بر روی عرشه ناو لارک در بندرعباس افزود: این رزمایش در منطقهای به وسعت دو میلیون کیلومترمربع درمدت سه روز برگزار می شود.
امیر دریادار حسین خانزادی افزود: محدوده اجرای این رزمایش در آبهای تنگه هرمز، سواحل مکران، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه شمالی در شمال این اقیانوس است.
وی گفت: این رزمایش در چهار مرحله اجرا می شود که در فاز رژه دریایی عمده یگان های شناور سطحی، زیردریایی ها، پروازی ها و همه تجهیزات و تسلیحاتی که برای کسب آمادگی به منظور گسترش در فاز دوم نیاز است، رژه دریایی را اجرا می کنند.
امیر دریادار خانزادی افزود: گسترش در فاز دوم به منظور تمرین جنگ دریایی واقعی به شکل آبی و نارنجی اجرا می شود و بخشی از تجهیزات در گروه نیروی آبی از مناطق دریایی تحت حاکمیت به صورت تمرینی دفاع می کنند.
وی گفت: بخشی از نیروها نیز در نقش نیروی نارنجی یا نیروی دشمن فرضی این تکلیف را دارند که از این سد عبور کنند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: این تمرین نیروی دریایی را برای رویارویی در یک عرصه واقعی آماده می کند.
امیر دریادار خانزادی گفت: بخش قابل توجهی از این تمرین به عملیات تاخت آب خاکی برای باز پس گیری سواحلی که احتمالا مورد اشغال قرار گرفته و عملیات ضد آب و خاکی برای ممانعت از نفوذ هرگونه تهدید به سواحل جمهوری اسلامی ایران، اختصاص یافته است.
وی افزود: مرحله بعدی نمایش قدرت است که در این مرحله همه تجهیزات شناورهای سطحی شامل ناو ها، ناوشکن ها، زیردریایی ها، بالگردهای ضد زیردریایی، بالگردهای ضد سطحی و همینطور هواپیماهای گشت شناسایی تمرین پرتاب انواع موشک ها، اژدرها و همینطور سلاحهای سبک و سنگین میکنند.
امیر دریادار خانزادی گفت: در کنار این تجهیزات، برای اولین بار هواپیماهای هدایت پذیر از دور با پهپادها گشت شناسایی و بمباران اهداف از آسمان را تمرین میکنند.
وی همچنین افزود: برای اولین بار پرتاب موشک از زیر سطح اجرا میشود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نشست و برخواست بالگردهای ضد زیردریایی و ضد سطحی و پرواز هواپیماهای هدایت پذیر از عرشه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران سهند که اخیرا به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شده است نیز در این رزمایش اجرا میشود.
امیر دریادار خانزادی گفت: همزمان با این تمرین تمریناتی نیز در زمینه جنگ الکترونیکی و جمع آوری دادههای الکترونیکی از ساحل و دریا اجرا میشود.
وی افزود: مجموعه اقداماتی که در رزمایش ولایت 97 اجرا میشود، با هدف تمرین طرحهای نیروی دریایی، ارزیابی تجهیزات، پرتابها سلاحها و نیروی انسانی برای کسب آمادگی برای یک رزم واقعی اجرا میشود.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°