هدف صنعت نمایشگاهی جذب بازار 400 میلیونی منطقه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:30 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۱۰۷۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶
سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی: هدف صادراتی ما، جذب بازار 400 میلیون نفری منطقه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بهمن حسین‌زاده سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در برنامه 18:30 با موضوع توسعه صنعت نمایشگاهی ایران؛ فرصت‌ها و الزامات، گفت: هدف ما جذب بازارهای منطقه است و این امر با برنامه کوتاه مدت و بلند مدت و برگزاری نمایشگاه های بین المللی و منطقه ای شدنی است.
 
برنامه ای برای جذب بازار 400 میلیونی منطقه 
حسین‌زاده تصریح کرد: صنعت نمایشگاهی اشتغال زاست و در رونق کسب و کار موثر است.
وي با اشاره به سير تحولات صنعت نمايشگاهي در ايران گفت: با وجود آنكه بيش از ۵۰ سال سابقه برگزاري نمايشگاه در كشور ما وجود دارد، اما تا سال ۷۹ فقط يك نمايشگاه بازرگاني در تهران برپا مي‌شد اما اکنون بیش از 500 نمایشگاه برگزار می شود.
حسين زاده ادامه داد: اكنون در­ ۳۲ سايت نمايشگاهي كشور، در كنار نمايشگاه بين المللي تهران بيش از ۵۰۰ عنوان نمايشگاهي و ۸۰ رويداد اصلي­ به عنوان يك نشان تجاري­­ در غرب آسيا و خاورميانه برگزار مي‌شود.
سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی با بیان اینکه صنعت نمایشگاهی پویاست و می تواند جریانات گردشی، پولی و حتی گردشگری را ایجاد کند، افزود: طبق برآورد ما نمایشگاه ها حدود 20 تا 30 هزار شغل ایجاد می کنند.
حسین‌زاده گفت: انجام تفاهم نامه با کشورها و شرکت های مختلف، برپایی نمایشگاه های مرزی و شرکت در نمایشگاه های خارجی از اهداف ماست.
وی با اشاره به برگزاري نمايشگاه‌هاي رسمي در همه استان‌هاي كشور، افزود: باید تقویم نمایشگاهی را یکسان سازی و پکپارچه سازی کنیم تا از هدر رفت انرژی جلوگیری کنیم.
سرپرست شركت سهامي نمايشگاه‌هاي بين المللي ايران با تاكيد بر اهميت صنعت نمایشگاهی براي كشور افزود: بخش عمده‌اي از بازاريابي و تجارت جهاني كالا با برپايي 140 هزار نمايشگاه بين المللي و تخصصي محقق شده است و همه ساله در بیشتر کشورهای دنيا نمايشگاه‌هاي تجاري برگزار مي‌شود كه آخرين دستاورد‌هاي فناوري و تكنولوژي را در معرض نمايش عموم قرار مي‌دهد.
 دومين نمايشگاه صنعت نمايشگاهي كشور از امروز تا 5 اسفند با حضور ۵۹ شركت داخلي در محل دائم نمايشگاههاي بين المللي تهران پذيراي علاقه مندان است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°