بلندترین خیابان خاورمیانه ثبت جهانی می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:58 - سه‌شنبه 30 دی 1399
کد خبر : ۶۷۱۱۹۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
کاشت ۱۱۰۰ درخت چنار در بلندترین خیابان خاورمیانه آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پیروز حناچی در آئین کاشت هزار و ۱۰۰ اصله درخت چنار در تقاطع خیابان ولیعصر (عج) و بهشتی که امروز (جمعه ۳ اسفند ) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: از آنجایی که قطع درخت طبق سخنان پیامبر (ص) مشابه قتل انسان است، ما تلاش می‌کنیم که به توسعه فضای سبز عمل کنیم.
وی با بیان اینکه این طرح احیای چنار‌های خیابان ولیعصر (عج) است، افزود: خیابان ولیعصر (عج) از خیابان‌های نادر در جهان است و ما هم به میراث فرهنگی درخواست ثبت جهانی آن را ارائه داده‌ایم.
شهردار تهران با بیان اینکه تعداد درختان خیابان ولیعصر (عج) در گذشته ۱۸ هزار اصله بود و اکنون به ۱۵ هزار اصله درخت رسیده است، تصریح کرد: پارسال ۷۴۰ درخت چنار در خیابان ولیعصر (عج) احیا شد که به غیر از ۱۶ اصله، همه آن‌ها تا امروز در سلامت کامل به سر می‌برند‌.
حناچی گفت: امسال هم از پارک وی تا راه آهن، ۱۱ هزار اصله درخت غرس می‌شود.
وی با بیان اینکه ۳ باغ توسط شهرداری و ۲ باغ هم با همکاری بنیاد مستضعفان از محل وجوهاتی که به سبب قطع درخت از مردم گرفته می‌شود، خریداری کرده‌اند، گفت: درختان تأثیر مهمی در پاکیزگی هوا دارند و آمار‌ها نشان می‌دهد آلودگی هوا ۲۰ درصد کاهش یافته است.
شهردار تهران ادامه داد: درختان چناری که امروز کاشته شده ۱۶ ساله هستند و نهال نیستند و نگهداشت این درختان برای ما بسیار با اهمیت است.
حناچی با اشاره به کمربند سبز تهران گفت: این طرح در هزار و 250 هکتار در دامنه جنوبی البرز کلنگ خورده و ۸۰۰ هزار درخت در آن کاشته می‌شود.
 
 
برچسب ها: چنار ، ولیعصر ، کاشت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°