توزیع بسته‌ حمایتی میان ۱۶ میلیون خانوار!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:35 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۱۱۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه در حالی از توزیع بسته های حمایتی میان 16 میلیون خانوار خبر داد که بسیاری از حقوق بگیران دولتی در پی تورم سنگین، بی هیچ حمایتی یا دریافت به اصطلاح بسته ای، به زیر خط فقر سقوط کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،    به نقل از خانه ملت، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت، به صورت بسته کمک‌های ۲۰۰ هزار تومانی، توزیع شده که به حدود ۱۶ میلیون خانوار و ۵۰ میلیون نفر، بسته های ۲۰۰ هزار تومانی جبرانی پرداخت گردیده است.

    محمدباقر نوبخت با بیان اینکه هر مابه‌التفاوتی که از بحث تغییر قیمت ارز از ابتدای سال حاصل شود، به مردم اختصاص می‌یابد، گفت: حدود ۱۴ میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی اختصاص یافته که مبلغ ریالی آن، حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود؛ ضمن اینکه دولت حاضر شده این مابه‌التفاوت را از واردکنندگان و تولیدکنندگان دریافت نکند، به شرط اینکه قیمت کالاها نیز افزایش نیابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقدام دیگر دولت برای حمایت از سفره مردم و عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی، پرداخت مابه‌التفاوت ارز پتروشیمی‌ها بود، افزود: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت، به صورت بسته کمک‌های ۲۰۰ هزار تومانی، توزیع شده که به حدود ۱۶ میلیون خانوار و ۵۰ میلیون نفر، بسته های ۲۰۰ هزار تومانی جبرانی پرداخت گردیده است.

وی تصریح کرد: سال آینده هر مابه التفاوتی از نرخ ارز برای دولت حاصل شود، به صورت کامل به مردم بازگردانده می‌شود.

به گفته کارشناسان و افتصاددانان مستقل، افزایش حقوق کارمندان متناسب با افزایش 4 برابری نرخ ارز و تورم 42 درصدی راهبردی قانونی تر ،عادلانه تر، علمی تر، اقتصادی تر و عاقلانه تر است، تا توزیع تصادفی و گزینشی بسته های مختصر و محقر حمایتی. دولت باید از راه های درست و قانونی درآمدش را افزایش دهد تا بتواند هزینه های اندک اجرایی و عمرانی اش را پوشش دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°