تایید پایبندی ایران به برجام برای چهاردهمین بار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:21 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۷۱۲۹۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی هم بر پایبندی ایران به تعهداتش در برجام صحت گذاشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره راستی آزمایی اجرای برجام در پرتو قطعنامه 2231 شورای امنیت تأکید کرد : ایران به تعهداتش در این توافق پایبند بوده است.  
­ گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اجرای  برجام در وین منتشر شد.
بر اساس روال کار آژانس بین المللی انرژی اتمی، گزارش مدیرکل 10روز تا یک هفته پیش از برگزاری نشست فصلی شورای حکام آماده و برای مطالعه در اختیار کشورهای عضو اژانس قرار می گیرد.
نشست آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از چهارم تا هشتم مارس در مقر آژانس در وین برگزار می شود.
در این حال، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی  بر ادامه بی‌طرفی و حرفه‌ای آژانس در اجرای مأموریت محوله تأکید کرد .
کاظم غریب آبادی با انتقاد شدید از اعمال فشار برخی بر این نهاد بین المللی گفت: همان‌گونه که مکرراً اعلام‌ شده، اجرای کامل و صادقانه تعهدات طرف‌ها، مبنای اساسی تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقی مانده توافق باید بهره‌مندی ایران را از منافع برجام  با اتخاذ اقدامات عملی مناسب، تضمین کنند.
 نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار داشت که علیرغم تلاشهای فراوان برخی بدخواهان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای منحرف کردن توجه آژانس و جامعه بین المللی، همکاری های بین ایران و آژانس در مسیری سازنده قرار دارد و این گزارش بار دیگر تصریح می کند که آژانس دسترسی های لازم را داشته است. در این چارچوب، غریب آبادی بر لزوم تداوم بی طرفی و حرفه ای گری آژانس در اجرای ماموریت محوله تاکید و همچنین از اعمال فشار برخی بر آژانس با مقاصد سیاسی، انتقاد کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°