بنگاه های اقتصادی به واریز مالیات موظف شدند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:34 - سه‌شنبه 29 مرداد 1398
مشاور امنیت ملی عراق: تحریم‌های آمریکا علیه برخی عراقی‌ها تعرض به حاکمیت ملی و مردود است اتحادیه آفریقا حمله شبه‌نظامیان الشباب به نیروی صلح‌بانی مستقر در سومالی را محکوم کرد رئیس شورای نظامی سودان از مشارکت نظامیان این کشور در جنگ یمن حمایت کرد در پی کشته شدن ۵ دانش‌آموز سودانی، شورای نظامی سودان مدارس این کشور را تا اطلاع بعدی تعطیل کرد دانش‌آموزان سوداني در محكوميت كشتار دانش‌آموزان به دست نيروهاي امنيتي در خارطوم تظاهرات كردند تشدید درگیری‌ها در لیبی؛ رسانه‌ها از تعطیل شدن میدان نفتی شراره لیبی خبر دادند نخستین جلسه محاکمه «عمر البشیر»، رئیس جمهور سابق سودان امروز به اتهام فساد مالی برگزار می‌شود کره جنوبی: کره شمالی امروز ۲ موشک بالستیک با برد ۲۵۰ کیلومتر آزمایش کرد انفجار اتوبوس بر اثر برخورد با بمب کنار جاده‌ای در غرب افغانستان ۳۴ کشته و ۱۵ زخمی بر جا گذاشت ناکامی صدها آتش نشان فرانسوی در اطفای حریق جنگل‌های جنوب این کشور روسیه دعوت پرو را برای شرکت در نشستی درباره تحولات ونزوئلا رد کرد روسیه: شورای حکام درباره گزینه مدیرکل جدید آژانس به توافق جمعی رسیده است رویترز: رشد اقتصادی حوزه یورو در ماه‌های گذشته، روند کاهشی داشته است وزارت تجارت ترکیه: صادرات و واردات این کشور در ماه گذشته به صورت محسوسی کاهش یافته است دویچه‌وله: ۶۵۰ هزار نفر در آلمان سرپناه دائم ندارند؛ از این تعداد ۴۸ هزار نفر در خیابان‌ می‌خوابند گاردین: گرم شدن زمین موجب افزایش مرگ و میر و کاهش هوش، رشد و سوء تغذیه کودکان می‌شود
کد خبر : ۶۷۱۳۳۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
نمایندگان مردم در خانه ملت آستان قدس رضوی و بنگاه های اقتصادی نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را به جز موارد استثنا موظف به واریز مالیات به خزانه کل کشور کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نمایندگان در نشست علنی صبح امروز و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند الحاقی 6 تبصره 9 ماده واحده این لایحه موافقت کردند که بر اساس آن آستان قدس رضوی و موسسات و بنگاه های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح به جز موارد استثنا موظف به واریز مالیات خود به خزانه شدند.
 
براساس بند الحاقی 6 تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال 98 کل کشور؛ در راستای تحقق ماده(78) قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) و در جهت اجرای اصل سیام قانون اساسی، آستان قدس رضوی و آن دسته از مؤسسات و بنگاههای اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) به استثنای مواردی که اذن صریح ولی فقیه مبنی بر عدم پرداخت مالیات و یا نحوه تسویه آن را دارند، موظفند نسبت به واریز مالیات خود به خزانه موضوع ردیف 110112 اقدام کنند.
 
همچنین در ادامه نمایندگان با بند الحاقی 7 تبصره 9 لایحه مذکور، موافقت کردند که بر اساس آن؛ درآمد سازمان آموزش فنی و حرفهای کشور مربوط به خدمات آموزشی و فرهنگی، خدمات مشاوره و درآمدهای حاصل از صدور، تعویض و تمدید گواهینامههای مهارت مندرج در ردیفهای 140211،140161، 140103 جدول شماره(5) اختصاصی تلقی میشود و پس از تخصیص توسط سازمان برنامه و بودجه کشور قابل هزینه است.
 
در پایان نمایندگان با تبصره 9 ماده واحد لایحه بودجه سال 98 کل کشور با 179 رأی موافق، 10 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

واریز 800 میلیارد تومان از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی به خزانه داری کل
 
نمایندگان مردم در خانه ملت با تصویب  بند (ب) تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه 98،  با واریز 800 میلیارد تومان از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی به خزانه داری کل موافقت کردند.
براساس بخش درآمدی بند (ب) تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال 98 کل کشور؛ صد درصد (100%) وجوه ادارهشده پرداختی از محل بازپرداخت وامهای شهریه دانشجویی از سال 1385 تا سال 1397 تا سقف هشتصد میلیارد (800.000.000.000) ریال به خزانهداری کل کشور واریز می شود.

 افزایش 10 درصدی عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی
 
نمایندگان مردم در خانه ملت با تصویب بند (ج) تبصره (10) ماده واحده لایحه بودجه 98 با افزایش 10 درصدی عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی موافقت کردند.
در بند (ج) تبصره (10) آمده است: در سال 1398 به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی مجموعاً دهدرصد(10%) اضافه و منابع حاصله به ردیف درآمدی 160188 واریز میشود.
نمایندگان مجلس پس از بررسی تبصره 10 بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور با 163 رأی موافق، 10 رأی مخالف و بدون رأی ممتنع از مجموع 218 نماینده حاضر در جلسه با بند (الف) و (ج) تبصره 10 لایحه بودجه کل کشور موافقت کردند.

شرکت های بیمه به واریز سه هزار میلیارد ریال مکلف شدند
 
­نمایندگان مردم در خانه ملت ، با تصویب  بند (الف) تبصره (10) ماده واحده لایحه بودجه 98 شرکت های بیمه را مکلف به واریز سه هزار میلیارد ریال از محل حق بیمه شخص ثالث به خزانه داری کل کشور موظف کردند کردند.
 
در بند (الف) تبصره (10) آمده است: شرکتهای بیمهای مکلفند مبلغ سه هزار میلیارد (3.000.000.000.000)ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را طی جدولی که براساس فروش بیمه (پرتفوی) هر یک از شرکتها تعیین و به تصویب شورایعالی بیمه میرسد بهصورت هفتگی به درآمد عمومی ردیف 160111 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانهداری کل کشور واریز کنند.  وجوه واریزی شرکتهای بیمه موضوع این بند به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می شود.

وزارت فرهنگ  به واریز 10 درصد از درآمدهای برگزاری کنسرت مکلف شد
 
نمایندگان مردم در خانه ملت،  با موافقت با بند (ح) تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه 98 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مکلف به واریز 10 درصد از درآمدهای برگزاری کنسرت به خزانه داری کل کشور کردند.
براساس بخش درآمدی بند (ح) تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال 98 کل کشور؛ شرکتها، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره (3) این قانون، مکلفند در اجرای تکالیف قانونی مربوط، حداقل چهلدرصد(40%) از هزینه امور پژوهشی خود مندرج در آن پیوست را در مقاطع سهماهه به میزان بیست و پنجدرصد(25%)، به حساب خاصی نزد خزانهداری کل کشور واریز کنند.
همچنین براساس بند الحاقی 5 تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال 98 کل کشور؛ بندالحاقی5- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف است ده درصد (10%) بهای بلیط اجراهای صحنهای(کنسرت) در تهران و کلانشهرها را أخذ و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

دانشگاهها به دریافت تسهیلات از بانکها مجاز شدند
 
نمایندگان مردم در خانه ملت  با موافقت با  بند (الف) تبصره (9) ماده واحده لایحه بودجه 98 دانشگاهها را به دریافت تسهیلات از بانکها تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال 97 مجاز دانستند.
در بند (الف) تبصره (9) آمده است: به دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارکهای علم و فناوری اجازه داده میشود با تصویب هیأتهای امنای خود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال 1397 نسبت به أخذ تسهیلات از بانکها از محل توثیق اموال در اختیار خود اقدام کنند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°