افزایش ورود کالاها به بندر آبادان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:46 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۱۶۹۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
رئیس کل گمرک: واردات 25 قلم كالاهای اساسی در 11 ماه امسال در مقايسه با سال های گذشته نه تنها كاهش نيافته بلكه به لحاظ وزنی افزايش يافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی ميراشرفی در نشست دادستانی تهران كه درباره نحوه تأمين و توزيع گوشت وارداتی برگزار شد با بيان اين مطلب افزود: در 11 ماه امسال 137 هزار تن گوشت گرم و منجمد وارد شده كه اين آمار غير از واردات دام زنده و مواد پروتئيني و مرغ بوده و ميانگين ماهانه واردات 12 هزار و 500 تن گوشت بوده است.
 
ميراشرفي افزود: هم اكنون 600 تا 700 كانتينر گوشت در گمرك وجود دارد كه وجود اين تعداد كانتينر كاملاً طبيعي است و در گمرك هر كالايي كه وارد شود پس از اخذ مجوزها، ترخيص خواهد شد.

وي گفت: قبل از تحريم ها ميانگين مدت زماني كه كالا از كشتي پياده و در گمرك اظهار مي شد 20 روز بود اما هم اكنون اين مدت به 40 روز افزايش پيدا كرده است.
 
رئیس کل گمرک با تکذیب خبر کاهش واردات کالاهای اساسی گفت:  امسال يك ميليون تن بيشتر از پارسال كالاهاي اساسي وارد كشور شده است و در خصوص آمار نهاده هاي دامي در بحث ذرت در 11 ماهه امسال 17 درصد افزايش نشان مي دهد.

ميراشرفي افزود: 95 درصد گوشت از بندر شهيد رجايي وارد مي شود و براساس آخرين آمار هم اكنون 600 كانتينر گوشت در اين گمرك است كه 300 كانتينر آن به پشتيباني امور دام اختصاص دارد .

وي گفت: وقتي بحث انتقال ارز با مشكل مواجه مي شود اسناد مالكيت به دست وارد كننده نمي رسد و در اين شرايط كالا مال فروشنده خارجي است.
ميراشرفي افزود: 99 درصد گوشت هايي كه به گمرك وارد مي شود از مسير سبز گمرك عبور مي كند و كمتر از چند ساعت در گمرك مي ماند و 2 تا 3 روزه مجوز دامپزشكي آنها اخذ مي شود.
وي گفت: حدود 10 كانتينر گوشت از مهر و شهريور در گمرك مانده كه به دليل مشكلات انتقال پول يا مجوز مقرراتي است و نبايد اين گونه القا كرد كه از مهر و شهريور در گمرك گوشت وجود دارد و گمرك ترخيص نكرده بلكه اين مشكل مربوط به عدم اخذ مجوزها و يا اسناد خريد توسط صاحب محموله گوشت است .
رئيس كل گمرك افزود: هزينه برقي كه كانتينرها بايد در بنادر پرداخت كنند بيش از نفعي است كه بخواهند آن را نگهداري و يا سودجويي كنند.
ميراشرفي گفت: در بحث صادرات دام زنده از 7 خرداد امسال ممنوعيت اعمال شده است.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°