تفکر و روحیه بسیجی زمینه ساز احیا و توسعه صنعت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:17 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۷۱۷۳۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی: تفکر و روحیه بسیجی می تواند در عرصه فناوری و صنعت با معرفی ایده‌های نوآورانه موجب احیا و توسعه صنعت باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی‌اصغر شهبازی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی در تیتر امشب از دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت گفت و افزود: 5 وزارتخانه و یک سازمان دولتی در اجرا و برپایی این جشنواره سهیم بودند.
 
او ترویج فرهنگ تفکر ناب بسجی را از اهداف این جشنواره خواند و گفت: حدود 2 هزار طرح از سراسر کشور از 53 هزار مهندس دریافت شده است که 280 طرح در این جشنواره به نمایش گذاشته شد.
 
 رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی افزود: نمایش توانمندی ها می تواند راهگشای مشکلات اقتصادی و بکارگیری مناسب ظرفیت ها باشد.
 
شهبازی افزود: بسیج امتداد مردمی دستگاه های حاکمیتی است و قرار نیست نقش و جایگاه هیچ دستگاهی را بازی کند و بلکه سرمایه های اجتماعی را برای کمک دستگاهای حاکمیتی جذب می کند.
 
ظرفیت‌های بسیج در توسعه اقتصادی کشور 
علی‌اصغر شهبازی افزود: در این جشنواره از سه طرح جهاد و روشنایی، صنعت یاب و شبکه اجتماعی رونمایی شد.
 
رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی با بیان اینکه کشور در یک جنگ تمام عیار اقتصادی است، افزود: بسیج در قدم اول باید اشراف اطلاعاتی و آسیب شناسی در حوزه اقتصادی را داشته باشد.
 
او توسعه مدیریت دانایی و اشراف اطلاعاتی را روی 4 موئلفه دانش، مهارت، تکنیک و ابزاری تجهیزاتی برشمرد.
 
او به نگاه به درون و واقف بودن به داشته های این حوزه اشاره کرد و افزود: ابتدا باید از ضعف ها و مشکلات به خوبی آگاهی داشت و سپس با استفاده از ظرفیت های داخلی برای حل مشکل اقدام کنیم.
 
علی‌اصغر شهبازی افزود: اگر بتوانیم از ظرفیت های جوانان استفاده کنیم فرمایشات رهبری محقق خواهد شد.
 
وی از غیر فعال بودن 31 هزار واحد صنعتی خبر داد و گفت: با تلاش مهندسین بسیجی 70 واحد کوچک و بزرگ احیا شده است.
 
 رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی گفت: برخی از واحد های صنعتی ما به دلیل یکپارچه نبودن صنعت در کشور، علمی نیستند.
 
 علی‌اصغر شهبازی از رایزنی با نمایندگان مجلس برای حضور و استفاده از مهندسین صنعتی گفت و افزود: باید از ظرفیت های خدادادی و انسانی کشور به شکل مطلوبتری استفاده شود.
 
وی به ظرفیت تولید برق خورشیدی و برداشت معادن اشاره کرد و افزود: سازمان بسیج مهندسین صنعتی می تواند در این موارد صنعتی علاوه بر مشاوره های صنعتی به طراحی و آموزش آکادمیک بپردازد.
 
شهبازی ادامه داد: در برخی از استان ها بیش یک کلنیک صنعتی وجود دارد و پایش 15 هزار واحد صنعتی در دستور کار 50 کلینینک تخصصی صنعتی قرار گرفته است.
 
او افزود: هر بسیجی در طول ماه می تواند ساعاتی را در اختیار سازمان بسیج مهندسی باشد.
 
 رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی به مقایسه مدیران سال های جنگ تحمیلی و دفاع مقدس با مدیران سال های اخیر پرداخت و گفت: مدیران جهادی جلوتر از بقیه هستند و کارهای جهادی را از خودشان  شروع می کنند.
 
او با بیان اینکه هنوز به توانایی ها و ظرفیت های داخلی باور نداریم گفت: صنایع هوا و فضا، سلول های بنیادین و هسته ای سه صنعتی است که در آن پیشرفت قابل توجهی داشتیم و تحریم ها نیز به آن سرعت داده است اما در اجرای طرح های اقتصادی فعالیت چندانی نداشته ایم.
 
ظرفیت‌های بسیج در توسعه اقتصادی کشور
محمود ایلخان رئیس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری با اشاره به 58 هزار عضور این سازمان در کشور گفت: برای استفاده از ظرفیت مهندسین اعضاء به 7 گروه تخصصی تقسیم شده اند.
 
وی گفت: گروه های تخصصی متناسب شرایط محلی و منطقه ای در بررسی و حل مسائل و مشکلات استان ها و مناطق مختلف حوزه خود فعالیت می کنند.

ایلخان به حل مسائل آب و حاشیه نشینی اشاره کرد و گفت: طرح ها و پیگیری های گروه های مهنسی مستمر و دائمی است.
 
او با بیان اینکه بسیح با حضور آحاد مردم معنی پیدا می کند، گفت: بسیح یک نیروی مردمی است که مانع از خدمات دولتی و سازمان های دیگر نمی شود.
 
رئیس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری گفت: ما در کنار مردم و ارگان ها هستیم که موظف به انجام رسالت خود هستند.
 
محمود ایلخان گفت: انتظار داریم مجلس از مهندسین بسیجی استفاده و در تعریف طرح ها به آن توجه کند.
 
رئیس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری از 2 محور نیروی انسانی مستعد و کارآمد و دیگری فرصت های مالی خوب نام برد و افزود: بر اساس توافقنامه با مراکز فنی حرفه ای مهندسین، با آموزش های کاربردی در کنار تحصیلات دانشگاهی بهره وری بیشتری در چرخه صنعت و عمرانی کشور رخ می دهد.
 
محمود ایلخان با بیان اینکه ایجاد روحیه جهادی در بین مدیران کشور تزریقی نیست، گفت: فضا و روحیه مطالبه گری مدیران را پای کار می آورد و بسیج بستری برای حضور مردم است.
 
 او با بیان اینکه عرصه های اقتصاد مقاومتی کمتر از جنگ نیست افزود: برای انجام کار جهادی و بسیجی باید روحیه اشرافی گری را کنار گذاشت و همراه مردم بود.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°