بخشودگی سود تسهیلات زیر 100 میلیون تومان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:05 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۱۸۳۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
نمایندگان مردم در خانه ملت با بخشودگی سود هر گونه تسهیلات زیر 100 میلیون تومان موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­نمایندگان در نشست علنی صبح امروز و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با پیشنهاد محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس، مبنی بر الحاق یک بند به تبصره 16 این لایحه "درباره بخشودگی سود هر گونه تسهیلات زیر 100 میلیون تومان" با 172 رای موافق، 18 رای مخالف، 8 رای ممتع از مجموع 231 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
 
بنابراین گزارش در بند الحاقی به تبصره 16 لایحه بودجه سال 98 آمده است: سقف بخشودگی سود هر گونه تسهیلات زیر یک میلیارد ریال مشروط به بازپرداخت اصل تسهیلات و بخشش جریمههای متعلقه 73 هزار و 200 میلیارد تعیین میشود، هر یک از مشمولان بخشودگی هر گونه سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال میتوانند از زمان تصویب این قانون از بخشودگی سود تسهیلات موضوع این بند استفاده کنند.
 
بانک مرکزی جمهوری اسلامی موظف است؛ بدون رعایت مبلغ حداکثر توسط مطالبات بانک مرکزی از بانکها به تفکیک هر بانک مندرج در جدول ضمیمه تبصره 35 قانون اصلاح بودجه سال 95 کل کشور به اجرای طرح بخشودگی هر گونه سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال اقدام کند.
 تسهیلات اتحادیه مرکزی تعاونی های عشایری ایران در صورت بازپرداخت اصل آن مشمول بخشودگی سود و جریمه و استفاده از مفاد آن می شود.
 
به واریز 10 درصد درآمد بانک مسکن به خزانه داری
 
نمایندگان مردم در خانه ملت، با تصویب جزء (6) بند الحاقی (1) تبصره (16) ماده واحده لایحه بودجه 98، بانک مسکن را موظف به واریز 10 درصد درآمد حاصل از دریافتی بابت تراکنشها درنظام بانکداری الکترونیک را به حساب خزانه داری کل کشور کردند.
 
در جزء (6) بند الحاقی (1) تبصره (16) آمده است: بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مجازند در صورتی که در نتیجه اجرای این بند (تسویه بدهی دریافتکنندگان تسهیلات ریالی) متحمل زیان شوند، پس از تأیید بانک مرکزی، زیان مزبور را به تدریج ظرف مدت پنج سال در صورتهای مالی خود مستهلک نمایند. زیان مزبور به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته می­شود.
 
همچنین نمایندگان در ادامه با بند الحاقی (6) تبصره (16) ماده واحده با 192 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 239 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند که بر این اساس بانک مسکن موظف به واریز 10 درصد از دریافتی بابت تراکنش بانکی در نظام بانکداری الکترونیک به حساب خزانه داری کل کشور شد.
 
در بندالحاقی 6 لایحه مذکور آمده است: بانک مسکن موظف است در چهارچوب نظام بانکداری الکترونیک دهدرصد (10%) درآمد حاصل از دریافتی بابت تراکنشها درنظام بانکداری الکترونیک را به حساب خزانه داری کل کشور واریز کند.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°