آغاز به کار نمایشگاه های بهاره از 15 اسفند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:46 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۲۱۶۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
دبیرکل اتاق اصناف ایران: در تهران 3 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا و فروش فوق العاده در مجموعه بوستان ولایت، خاوران و مصلی برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی عوض‌پور دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: هرساله در ایام پایان سال و ایام خاص با توجه به افزایش تقاضا، افزایش عرضه داریم و اتاق اصناف متولی واحدهای صنفی در کشور است که با توجه به ظرفیت هایی که در قانون دیده شده است تاکید بر فروش فوق العاده در فروشگاه های زنجیره ای است.
 
وی افزود: امسال در ستاد تنظیم بازار تدابیر لازم عرضه کالا برای ایجاد فروشگاه های عرضه مستقیم در قالب فروش فوق العاده و نمایشگاه اندیشیده شده است و برای اولین بار آیین نامه مدون در وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار براساس معیشت و اقتصاد خانوار و فضای کسب و کار تنظیم شده و اختیار بر اساس موقعیت جغرافیایی و استانی به ستاد تنظیم بازار استان ها واگذار شده است.

عوض پور گفت: چارچوب نمایشگاه ها بر اساس نظارت 3 دستگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ استانداری ها و اتاق اصناف استان ها تدوین شده است.
 
وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار 201 مورد تقاضای برگزاری نمایشگاه در سطح کشور داشته ایم و در تهران در 3 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در مجموعه بوستان ولایت، خاوران و مصلی برگزارخواهد شد.
 
شروع به کار نمایشگاه‌های بهاره از 15 اسفند 

عوض پور گفت: هیچ کجای دنیا نمایشگاه به صورت عرضه مستقیم نیست بنابراین عرضه مستقیم کالا نیاز به زیرساخت ها و استانداردهایی دارد. 
 
او گفت: فضای نمایشگاه ها نیاز به پوشش های امنیتی، نظارت بر عرضه، رفاه بیشتر برای شهروندان دارد.
 
عوض پور گفت: امسال دستور العمل ستاد تنظیم بازار به کلیه دستگاه ها ابلاغ شده است و حداقل در هر نمایشگاه 10 غرفه برای کالاهای اساسی و یارانه ای دیده شده است.
 
مجری برگزاری نمایشگاه های بهاره اتاق های بازرگانی و اصناف هستند و کالاها با 5 تا 15 درصد تخفیف عرضه خواهد شد. 
 
او درباره نظارت بر قیمت ها گفت: کالاها قیمت گذاری می شود و بازرسین اصناف به طور جدی بر قیمت ها نظارت خواهند داشت، گشت های مشترکی هم برای نظارت بر کار نمایشگاه ها و برخورد با تخلفات تشکیل شده است. 
 
عوض پور گفت: پوشاک، اقلام پروتئینی، شیرینی، خشکبار و مرکبات عرضه خواهد شد که در این نمایشگاه ها بر عرضه کالای باکیفیت داخلی با قیمت مناسب تاکید شده است. 
 
پوشاک با 10 تا 15 درصد تخفیف، گوشت و مواد پروتئینی مثل گوشت با 5 درصد تخفیف عرضه خواهد شد.
 
 دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: سال قبل بر اساس بخشنامه صادر شده برخی از کالاها مثل کالاهای سلولوزی که رقابت کمتری دارند بر اساس هزینه تمام شده عرضه شد اما امسال قیمت کالا باید بر اساس قیمت درج شده باشد و با تخلفات برخورد خواهد شد.
 
عوض پور درباره حضور واسطه ها در نمایشگاه ها گفت: در آیین نامه امسال نمایشگاه ها تاکید شده که تنها واحدهای تولیدی با مجوز تائید می توانند حضور داشته باشند.
 
وی گفت: زمان نمایشگاه ها در اختیار اتاق اصناف و ستاد تتنظیم بازار استان ها است و در تهران نمایشگاه های بهاره از 15 تا 24 اسفند برگزار خواهد شد. 
 
او گفت: امسال استقبال برای برپایی نمایشگاه ها نسبت به سال قبل کمتر بوده و در تهران نیز 2 نمایشگاه در حال تکمیل شدن است.
 
عوض پور گفت: با تمهیدات انجام شده در عرضه کالا هیچ مشکلی نداریم، اتحادیه چارچوب و میزان تخفیف را مشخص می کند و نصب پلاکارد نشان دهنده هویت فروش فوق العاده واحد صنفی است. 
 
عوض پور گفت: واحد های تولید صنفی که برای فروش فوق العاده مجوز اصناف را دارند مورد تائید هستند و قیمت های آنها واقعی تر است و با بخشنامه اخیر واحدها تولید ملزم به درج  قیمت شده اند و هیچ فروشگاه زنجیره ای و واحد صنفی نمی تواند بر اساس سلیقه قیمت تعیین کند.
 
دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: تشدید بازرسی و نظارت ها از نیمه اسفند تا نیمه فروردین انجام می شود امسال بازرسی ها تخصصی شده و بازرسان به صورت گروهی کار نظارت را انجام می دهند.
 
او افزود: عرضه کالا متناسب با نیاز مصرف کننده خواهد بود و اتاق اصناف ایران آمادگی همکاری با 3 هزار واحد صنفی در ایام پایان سال را دارد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°