بررسی افزایش حقوق کارگران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:47 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۲۲۱۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۱
میزان افزایش حقوق کارگران به جلسه آتی شورای عالی کار موکول شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نماینده کارفرمایی در شورای عالی کار گفت: در نخستین جلسه شورا با موضوع تعیین افزایش حقوق و دستمزد 98 کارگران، میزان این افزایش اعلام نشد و مقرر شد تا پیشنهادات در این زمینه در جلسه آینده مطرح شود.
 
آهنی ها افزود: در جلسه دیروز یکشنبه، 5 اسفند شورای عالی کار صحبتی از میزان افزایش حقوق کارگران به میان نیامد و مقرر شد تا نمایندگان کارگری و کارفرمایی پس از رایزنی درباره میزان افزایش حقوق سال 98 کارگران در جلسه آینده پیشنهادهای خود را اعلام کنند.
 
وی گفت: یکی دیگر از مواردی که در جلسه دیشب شورای عالی کار به آن اشاره شد، این بود که اگر حقوق سال آینده کارگران بیش از حداقل افزایش پیدا کند، باید در سایر ردیف‌های حقوقی و مزایای کارگران به نوعی این موضوع لحاظ شود تا کارفرمایان بتوانند از عهده تامین مالی و منابع برای پرداخت حقوق کارگران بربیایند.
 
پیش از این خدایی نماینده کارگری در شورای عالی کار با تاکید بر ضرورت افزایش حقوق و دستمزد کارگران گفته بود که بین هزینه و دستمزد کارگران یک میلیون و هشتاد و نه هزار تومان اختلاف وجود دارد که این رقم باید برای کارگران تامین شود تا بتوانند از عهده هزینه‌های خانوار بر بیایند.
 
آهنی ها نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار نیز پیش از این گفته بود که دولت باید با پرداخت یارانه غیرنقدی به بخش‌های آموزشی، فرهنگی و رفاهی کارگران به کمک کارفرمایان آمده تا آنها بتوانند از عهده هزینه‌های اداره واحدهای تولیدی بر بیایند زیرا کارفرمایان توان مالی کافی برای پرداخت تمامی هزینه های افزایش حقوق و دستمزد کارگران را ندارند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°