جوایز اسکار ۲۰۱۹؛ «کتاب سبز» بهترین فیلم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:04 - پنجشنبه 25 مهر 1398
یک‌هشتم نهایی جام حذفی فوتبال: «شهرداری ماهشهر ۱ ـ استقلال ماهشهر ۰» در حال برگزاری یک‌هشتم نهایی جام حذفی فوتبال: «استقلال ـ فجر سپاسی» ساعت ۱۶:۵۰ «مبینا علی نسب» در دور دوم مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان در هند مقابل حریفی از کشور میزبان به پیروزی رسید «ساره جوانمردی» در تپانچه بادی مسابقات جهانی پاراتیراندازی در استرالیا به نشان نقره دست یافت «مهدی زمانی» و «محمدرضا میرشفیعی» فردا در ماده P۱ تپانچه ۱۰ متر بادی به مصاف حریفان می‌روند تیم ملی هندبال ایران فردا در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل کره‌جنوبی به میدان می‌رود تیم ملی هندبال کشورمان در گروه دوم با کره جنوبی، بحرین و کویت هم‌گروه است «اکبر احدی» سرمربی پیشین تیم ملی بوکس به عنوان مربی تیم ملی استایل کُنتاکت جوجیتسو معرفی شد آخرین مرحله اردوی تیم کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان برای حضور در رقابت‌های جهانی، از ۲۶ مهر آغاز می‌شود مسابقات کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان، ششم تا دوازدهم آبان در بوداپست مجارستان برگزار خواهد شد کاروان ورزشی ایران با یک طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود در نخستین دوره بازی‌های ساحلی جهان در قطر پایان داد برای کشورمان، «پویا رحمانی» در کشتی نشان طلا، «فاطمه صادقی» در کاتای کاراته نقره و تیم ملی فوتبال برنز کسب کردند آغاز نهمين روز عمليات نظامی تركيه در شمال شرق سوريه ارتش سوریه پرچم این کشور را در شهر عین العرب در مرز ترکیه به اهتزار درآورد منابع خبری: نيروهاي تركيه شهر راس العين در شمال سوريه را به تصرف خود درآوردند خبرگزاری سوریه «سانا»: یک پهپاد ارتش ترکیه در استان الحسکه سوریه سرنگون شد سخنگوی وزارت خارجه روسیه: دمشق باید کنترل مرز سوریه و ترکیه را در اختیار بگیرد مصر تجاوز آشکار ترکیه به خاک سوریه را نقض قوانین بین‌المللی خواند منابع خبری: ارتش سوریه کنترل کامل «مَنبِج» در حومه استان رقه را به‌ دست گرفت خبرگزاری فرانسه: نیروهای ارتش سوریه وارد شهر عین‌العرب (در مرز ترکیه) شدند معاون ترامپ برای گفتگو با رئیس جمهور ترکیه درباره عملیات نظامی این کشور در شمال شرق سوریه وارد آنکارا شد وزیران خارجه عراق و فرانسه، پیامدهای عملیات نظامی ترکیه را در شمال شرق سوریه بررسی کردند وزیر خارجه عراق با تأکید بر حفظ تمامیت ارضی سوریه: تدابیر لازم برای ممانعت از ورود تروریست‌های فراری از سوریه به خاک عراق اتخاذ شد وزیر خارجه فرانسه: حمله ترکیه به شمال شرق سوریه، خطر بازگشت داعش را به برخی کشورها افزایش می‌دهد نظامیان تحت فرمان آمریکا اعلام کردند که از شهرهای رقه و طبقا در شمال شرق سوریه خارج شده‌اند نیروی هوایی آمریکا انبار مهمات و تجهیزات نظامی این کشور در شمال شرق سوریه را پس از تخیله نیروها منهدم کرد مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم ترامپ مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از شمال شرق سوریه را (همزمان با حمله ترکیه) محکوم کرد نیروهای امنیتی عراق شماری از اعضای داعش که از زندان‌های شمال شرق سوریه گریخته بودند را دستگیر کردند آمریکا: تحریم‌ها ضد ترکیه (به علت عملیات در شمال سوریه) شامل وزارت نیرو و دفاع می‌شود واشنگتن آنکارا را به تحریم‌های بیشتری (در صورت متوقف نکردن عملیات در شمال سوریه) تهدید کرد ترکیه اعلام کرد آماده اعمال تحریم‌های تلافی‌جویانه علیه آمریکاست توهین رئیس جمهور آمریکا به رئیس مجلس نمایندگان موجب شد دمکرات‌ها جلسه کاخ سفید را ترک کنند
کد خبر : ۶۷۲۳۶۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،    در جوایز اسکار ۲۰۱۹، دو فیلم «روما» به کارگردانی «آلفونسو کوارون» و «سوگُلی» ساخته «یورگس لانتیموس» هر کدام با نامزدی در ۱۰ شاخه بیشترین شانس کسب جوایز را داشتند.
 
فهرست برندگان نود و یکمین دوره این جوایز سینمایی به این شرح است:
 
*بهترین فیلم بلند
نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، سوگُلی، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون برنده: کتاب سبز
 
*بهترین کارگردانی
نامزدها: اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (سوگُلی)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون) برنده: آلفونسو کوارون (روما)  
 
*بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزدها: کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی)، ویگو مورتنسن (کتاب سبز) برنده: رامی مالک (راپسودی بوهمی)  
 
*بهترین بازیگر نقش اول زن
نامزدها: یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (سوگُلی)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟) برنده: اولیویا کولمن (سوگُلی)  
 
*بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها: ماهرشالا علی (کتاب سبز)، ریچارد گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)، سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده است)، سم راکول (معاون)، آدام درایور (کلنزمن سیاه) برنده: ماهرشالا علی (کتاب سبز)  
 
*بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (سوگُلی)، ریچل وایس (سوگُلی) برنده: رجینا کینگ برای فیلم اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند
 
*بهترین فیلم غیرانگلیسی
نامزدها: جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان) برنده: روما (مکزیک)
 
*بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
نامزدها: ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکراگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟ برنده: کلنزمن سیاه  
 
*بهترین فیلم‌نامه اصلی نامزدها: اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، سوگُلی، معاون برنده: کتاب سبز
 
*بهترین مستند بلند
نامزدها: انفرادی آزاد، مراقب فاصله بودن، از پدران و پسران، آر بی جی، هیل کانتی امروز صبح امروز عصر برنده: انفرادی آزاد
 
*بهترین انیمیشن بلند
نامزدها: شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌ها، میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی برنده: مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی
 
*بهترین تدوین نامزدها: کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، سوگُلی، معاون برنده: راپسودی بوهمی
 
*بهترین موسیقی متن
نامزدها:، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، جزیره سگ‌ها، بازگشت مری پاپینز برنده: پلنگ سیاه  
 
*بهترین ترانه
نامزدها: پلنگ سیاه، آر بی جی، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکراگز برنده: ستاره‌ای متولد شده است
 
*بهترین فیلم‌برداری نامزدها: جنگ سرد، سوگُلی، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است برنده: روما
 
*بهترین طراحی لباس نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند برنده: پلنگ سیاه *بهترین مستند کوتاه
نامزدها: گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله برنده: نقطه انتهای جمله
 
*بهترین چهره‌آرایی نامزدها: معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند برنده: معاون
*بهترین طراحی تولید
نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند برنده: پلنگ سیاه
 
*بهترین تدوین صدا
نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما برنده: راپسودی بوهمی
 
*بهترین صداگذاری
نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است برنده: راپسودی بوهمی
 
*بهترین جلوه‌های ویژه بصری
نامزدها: انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان برنده: نخستین انسان
 
*بهترین فیلم کوتاه
نامزدها: بازداشت، پوست، مارگاریت، فائو، مادر برنده: پوست
 
*بهترین انیمیشن کوتاه
نامزدها: رفتار حیوانی، بائو، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها برنده: بائو
برچسب ها: اسکار
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°