دست یابی به تراز بالاي استقلال و دانش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:39 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۲۳۸۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
جانشين فرمانده كل سپاه گفت: براي ادامه حيات شرافتمندانه، نيازمند اقتدار و قوي شدن هستيم تا بتوانيم به اهداف خود دست پيدا كنيم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،    سردار سرتيپ پاسدار «حسين سلامي» جانشين فرمانده كل سپاه در جشنواره امام علي (ع) كه امروز برگزار شد، اظهار داشت: براي ماندن و ادامه حيات شرافتمندانه نيازمند قدرت و اقتدار و قوي شدن هستيم تا بتوانيم به آنچه كه در ذهن ميپرورانيم، با موفقيت دست پيدا كنيم.
وي افزود: همه آنچه كه در 40 سال گذشته به عنوان نقشه و راهبرد دشمنان در ميدانهاي مختلف اعم از تهاجم نظامي، تهاجم فرهنگي، فشارهاي جهاني سياسي، عمليات رواني عميق، گسترده و پيوسته، تحريم، محاصره اقتصادي، ارعابهاي نظامي و مداخلات امنيتي تجربه كرديم، همه اينها براي به شكست كشاندن يك الگو از انقلاب اسلامي است تا اين نظريه دشمنان اثبات شود كه نمي توان خارج از دايره تسلطِ به ظاهر قدرتهاي بزرگ عالم، ارزشهاي اسلامي، استقلال و قدرت و تمدن ايجاد كرد.
جانشين فرمانده كل سپاه در ادامه گفت: در طليعه پيمودن گام دوم انقلاب هستيم. گام اول را با تمام فراز و نشيبها و چالشها در ميدانهاي نبرد سخت و سهمگين و فضاي نبردهاي نابرابر البته با عزت و سربلندي به فرجام رسانديم و زمينههاي شكلگيري تمدن نوين اسلامي را فراهم كرديم.
سردار سلامي بيان كرد: امروز رهبر عزيزمان با آن بيانيه خود كه ژرفترين مفاهيم سعادتبخش و نجاتبخش و خصوصاً امت اسلام را در خود ظاهر ساخت،و ما را براي پيمودن راههاي باقيمانده آماده كرد.
وي افزود: همه ما ميدانيم كه دستيابي به يك تمدن بزرگ كه شعائر و مفاهيم و عناصر شكلدهنده آن شامل آزادي، عدالت، پيشرفت و امنيت و ازجمله زيباترين مفاهيم سعادتبخش جامعه اسلامي است، بدون تبديل شدن به يك مدل و الگوي عملي و تبديل شدن آنها به حقايق روي زمين، ممكن نيست.
جانشين فرمانده كل سپاه گفت: نظام جمهوري اسلامي ايران الگوي عملي، واقعي و ميداني تمدن اسلامي است. جدال 40 ساله ما با دشمنان بر سر همين حقيقت است كه اگر اين مدل موفق شود، آنگاه مرزهاي جغرافيايي را پشت سر ميگذارد و بخشهاي وسيعي از زمين را در بر ميگيرد و اين به معناي كاهش دايره نفوذ و تسلط قدرتهاي شيطاني بر جهان است.
سردار سلامي ادامه داد: وقتي از گام اول صحبت ميكنيم، يعني تمام اين 40 سال تنها يك گام بوده است و ما براي فتح قله هاي بزرگ آمادهايم، يعني در چالشها و حادثه ها متوقف نميشويم؛ چون جهان براي ما گذرگاهي براي رسيدن به قله هاي بزرگ و ترازهاي بالايي از عزت استقلال و دانش است.
وي تصريح كرد: مسيري كه طي شد، شبيه به يك معجزه بود. همه ميدانيم كه دشمن هرگز راههاي غلبه بر خودش را به ما نميآموزد؛ پس ما نيازمند علم توليد شده خود هستيم و نميتوانيم برداشتي كپي شده از ذهنيت و انديشه دشمن باشيم و اين قاعده عمومي حركت ما است.
جانشين فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد: ما همه اين مسير را با توليد دانش بر مبناي ارزشهاي خودمان گذرانده ايم؛ البته اين بدان معنا نيست كه از تجربيات علوم تجربي جهان استفاده نكنيم. علمي كه اختصاصاً به ما تعلق دارد، علم راهبردي دانشهاي تجربي است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°