انگلیس شاخه سیاسی حزب الله را هم تحریم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:20 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۲۴۲۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
انگليس اعلام كرد به طور كلي حزب الله را از جمله حزب سياسي اين نهاد، به عنوان سازماني تروريستي، تحريم مي كند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،    وزیر کشور انگلیس روز دوشنبه با صدور ابلاغیه‌ای حزب‌الله لبنان اعم از شاخه سیاسی و نظامی آن را به عنوان یک «گروه تروریستی» اعلام و فعالیت این گروه در انگلیس را ممنوع کرد.

همزمان با تلاش‌های آمریکا برای تشدید فشار به حزب‌الله لبنان، «ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس هم روز دوشنبه اعلام کرد دولت این کشور کلیت حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، جاوید در این مورد گفت: «حزب‌الله به تلاش برای بی‌ثبات کردن وضعیت شکننده خاورمیانه ادامه می‌دهد و ما دیگر نمی‌توانیم میان شاخه نظامی آن که پیش از این غیرقانونی شده و حزب سیاسی آن، تمایز قائل شویم.»

وی افزود: «به همین جهت، من تصمیم گرفته‌ام که کل گروه را ممنوع کنم.»

بر اساس متن ابلاغیه صادر شده توسط جاوید، از این پس حزب‌الله لبنان اعم از شاخه سیاسی و نظامی آن در فهرست گروه‌های تروریستی انگلیس قرار می‌گیرد و فعالیت این گروه در انگلیس ممنوع می‌شود.

این در حالی است که اتحادیه اروپا حزب‌الله لبنان را به صورت دو بخش سیاسی و نظامی به رسمیت شناخته و بخش نظامی آن را در فهرست تحریم قرار داده است.

رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا در ماه‌های گذشته در تلاش برای محدود کردن فعالیت‌های حزب‌الله لبنان، کشورهای اروپایی را برای تروریستی اعلام کردن کل حزب‌الله تحت فشار شدید قرار داده‌اند. واشنگتن همچنین در تلاش برای پایین آوردن محبوبیت حزب‌الله در لبنان، چندین بانک و شخصیت لبنانی را به اتهام ارتباط حزب‌الله در فهرست تحریم قرار داده است.

تصمیم انگلیس برای تروریستی خواندن حزب‌الله با استقبال رسانه‌های صهیونیستی مواجه شده است. این رسانه‌ها پیش از این هم بارها کشورهای اروپایی را خطاب قرار داده و از آن‌ها خواسته بودند حزب‌الله را تحریم کند.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که حزب‌الله یکی از مهمترین احزاب سیاسی لبنان است و در انتخابات اخیر پارلمان لبنان هم با وجود اقدامات آمریکا علیه این حزب، بخش بزرگی از کرسی‌ها در اختیار ائتلاف مورد حمایت حزب‌الله قرار گرفت.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°