بازار شب عید زیر ذره بین ویژه تعزیرات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:12 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۲۵۶۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی: طرح ویژه تعزیرات به صورت ویژه از فردا 7 اسفند تا 16 فروردین 98 با 500 تیم نظارتی سازمان تعزیرات اجرا می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، یاسر رایگانی در گفتگوی 18:30با بیان اینکه طرح ویژه تعزیرات در بخش اول از فردا 7 اسفند شروع می شود و تا 28 اسفند ادامه دارد گفت: کنترل قیمت کالاهای مورد نیاز مردم از جمله خشکبار و میوه در بخش اول نظارت مفید خواهد بود.
 
رایگانی زمان آغاز بخش دوم نظارت را از 28 اسفند تا 16 فروردین اعلام کرد و افزود: از 28 اسفند تا پایان تعطیلات نظارت متمرکز بر مراکز مختلف خدماتی و بهداشتی است و از اهم فعالیت سازمان تعزیرات در ایام عید نوروز بازرسی از و نظارت بر رستوران ها، هتل ها و مراکز مختلف خدماتی، تفریحی و موادغذایی خواهد بود.
 بازار شب عید در نظارت ویژه سازمان تعزیرات حکومتی
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه هدف، حمایت از اقشار آسیب پذیر در خرید شب عید است افزود: 500 تیم گشت مشترک در سراسر کشور و چیزی حدود 3 و نیم برابر گشت تعزیرات در سال گذشته، آماده نظارت ویژه برای کنترل بازار در ایام نوروز است.
 
 رایگانی گفت: طبق رصد سازمان تعزیرات استان هایی که بیشترین مسافر را دارند به 3 گروه تقسیم می شوند که اولویت بازرسی بر این سه گروه است که در ایام تعریف شده نظارت تا 16 فروردین 98 به صورت ویژه بر فروش و ارائه خدمات منصفانه ادامه دارد.
بازار شب عید در نظارت و کنترل ویژه سازمان تعزیرات
دبیر اتحادیه میدان تره و بار بزرگ در گفتگوی تلفنی از وفور میوه شب عید در انبارها خبر داد و گفت: ما با صادرات تجار مشکلی نداریم ولی درخواست می کنیم از صادرات میوه شب عید خوداری شود.
متبحری افزود: کمبود بازار میوه شب عید، نارنگی است.
بازار شب عید در نظارت و کنترل ویژه سازمان تعزیرات
احمدی رئیس اتحادیه خشکبار هم در ارتباط تلفنی از رایزنی با مراکز مختلف برای تامین خشکبار و آجیل عید نوروز خبر داد و افزود: 30 تیم 2 نفره اتحادیه در شهر تهران برای بازرسی و نظارت قیمت و کیفیت خشکبار به کمک سازمان تعزیرات تشکیل شده است.
 
رئیس اتحادیه خشکبار در ارتباط تلفنی گفت: میزان سود فروش 10 درصد برای کسبه و 3 درصد برای تجار است و نباید قیمت خشکبار را بیش از قیمت مصوب به فروش برسانند.
وی به تجربه فروش شب چله گذشته اشاره کرد و گفت: در شب یلدا اتحادیه خشکبار از کف و سقف قیمت آجیل برای کنترل بازار استفاده شد، اما تنوع کیفیت خشکبار و مشخص کردن قیمت اجناس قیمت گذاری خشکبار را بسیار مشکل کرده است.
بازار شب عید در نظارت و کنترل ویژه سازمان تعزیرات
رئیس انجمن مرغ گوشتی دیگر مهمان تلفنی برنامه، از افزایش جوجه ریزی برای تامین گوشت مرغ در شب عید خبر داد و گفت: فروشندگانی که قیمت مرغ را بالاتر از 11 هزار و 500 تومان می فروشند از یارانه دولتی برخوردار نیستند.
یوسفی گفت: دولت باید اختلاف قیمت مرغ در بازار را تک نرخی کند تا یارانه بگیران قیمت مرغ را بیش از قیمت مصوب 11 هزار 500 تومان نفروشند.
یوسفی با بیان اینکه 70 درصد مرغ مصرفی تهران از سایر استان ها تامین می شود گفت: برخی مواقع مرغ تولید شهرستان برای تامین مرغ منطقه به تهران نمی رسد و باعث اشکال در قیمت بازرا مرغ تهران می شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°