اشتغال نیازمند متولی و فرماندهی واحد است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:20 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۲۶۸۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹
معاون توسعه اشتغال وزارت کار: دستگاه های مختلف به صورت موازی، هم در سیاستگذاری، هم اجرا و هم، رصدِ برنامه های اشتغال کار می کنند و وحدت رویه و فرماندهی وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عیسی منصوری معاون توسعه اشتغال وزارت کار با بیان این مطلب در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: امر اشتغال نیازمند متولی و فرماندهی واحد است و کشور به جایی نیاز دارد که همه برنامه ها توسط آن به صورت قاعده مند و منسجم اجرا و رصد شود که شورای عالی اشتغال کار می تواند این وظیفه را عهده دار شود.
 
این مسئول گفت: بودجه و منابع مسئله ما است ولی قبل از آن مسئله ما وحدت رویه و فرماندهی واحد در بازار کار و ایجاد اشتغال است و من معتقدم با همین اوضاع می توانیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم به شرطی که وحدت رویه داشته باشیم.  
 
اشتغال نیازمند متولی و فرماندهی واحد است
 
معاون توسعه اشتغال وزارت کار با بیان این که براساس برنامه ششم توسعه سالانه حدود 850 هزار شغل باید ایجاد شود گفت: عملا به طور متوسط 550 هزار شغل ایجاد شده که این فاصله باعث شده که اشتغال های ایجاد شده ملموس نباشد. 
 
عیسی منصوری با بیان این که تطابق آموزش های مهارتی و آموزش عالی با نیازهای بازار کشور کم است گفت: این فقدان تطابق در سطح ملی و شهرستان ها خیلی زیاد است که میزان آن احصا شده و به مراکز آموزشی اعلام شده تا برنامه های آموزش مهارتی مناسب برای جبران این بی تطابقی تهیه و اجرا شود.
 
معاون توسعه اشتغال وزارت کار با اشاره به این که سامانه شغلی ایرانیان ، نظام تامین مالی همه ابزارهای سیاستگذاری صحیح و کامل در حوزه اشتغال هستند گفت: در سامانه اطلاعات شغلی ایرانیان برای همه افرادی که در سن کار هستند (15 تا 65 سال) شناسنامه شغلی خواهیم داشت و این سامانه ابزاری است برای دسترسی به آمار دقیق شاغلان و بی کاران.
 
 وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی نیز با اشاره به راه اندازی و رونمایی سامانه شفافیت آن سازمان گفت: اگر شرایط به گونه ای باشد که همه مردم و شهروندان ما را زیر نظر داشته باشند و در معرض افکار عمومی قرار داشته باشیم، مطمئنا از کژروی ها پیش گیری خواهد شد.
 
قوی با بیان این که تاکنون 15 هزار قرارداد و تفاهمنامه سازمان بهزیستی روی سایت قرار گرفته افزود: با شفافیت سازی فعالیت های بهزیستی مردم و نیکوکاران با خیال آسوده میتوانند به افراد نیازمند و معلول و کم توان کمک کنند. 
 
اشتغال نیازمند متولی و فرماندهی واحد است 
 
رئیس سازمان بهزیستی، سیاست کلی بهزیستی را بحث پیشگیری دانست و گفت: بخشی از معلولیت ها ناشی از بیماری های ژنتیکی است که طبق برنامه ششم کمیته امداد و بهزیستی مکلف شده اند که هزینه آزمایش های ژنتیکی را برای افراد تحت پوشش به صورت صد درصد رایگان انجام دهند و آزمایش ژنتیک برای همه جوانان اجباری شده است. 
 
 این مسئول بهزیستی تعداد زنان سرپرست خانوار را 3 میلیون نفر برشمرد و گفت: 250 هزار از بانوان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند که در ارتباط با مسکن این مددجویان در دهه فجر امسال 100 هزارمین مسکن مددجویان واگذار شد و 52 هزار مسکن هم در حال احداث است که 112 هزار نفر از مددجویان در صف انتظار دریافت مسکن اند که امیدواریم تا 3 سال آینده همه صاحب خانه شوند.
 
 

 
 
برچسب ها: تیتر امشب
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°