تمهیدات تامین کالاهای اساسی مردم در روزهای پایانی سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:05 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۲۷۹۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
وزیر صمت گفت: در حل مشکلات مردم،­ مجموعه این وزارتخانه خستگی ناپذیر بوده و در راستای تامین کالاهای اساسی مردم برای روزهای پایانی سال و ماه مبارک رمضان،­ تمهیدات لازم اندیشیده شده است.­
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رضا رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار افزود: تاکید دولت و به تبع آن تلاش وزارت صنعت، معدن،­ معطوف به حفظ وضعیت فعلی تولید، تنظیم بازار و تامین کالاهای اساسی و پرمصرف مردم،­ با قیمت مناسب است.

وی با اشاره به اینکه حفظ تولید و اشتغال توام با یکدیگر است، اضافه کرد: ستادهای مختلفی برای پیشبرد برنامه ها از جمله ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد تنظیم بازار، ستاد اقتصاد مقاومتی، جلسه سران قوا و... وجود دارد تا در تهاجم اقتصادی دشمن با عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری سربلند بیرون بیاییم.

رحمانی ادامه داد: مجموعه وزارت صنعت در تلاش برای حل مشکلات، چیزی کم نمی گذارد و خستگی و محدودیت زمانی برای مجموعه معنی ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در تامین مواد اولیه،­ دغدغه های وجود داشت که با همراهی و همکاری مدیران، به خصوص در بخش هایی که نیاز به واردات بود، مسئله حل­­ و مواد اولیه تولید تامین شد‌.

رحمانی افزود: ستاد تنظیم بازار، وظیفه و نقش مهمی بر عهده دارد و دغدغه هایی برای تامین کالاهای اساسی در آخر سال و ماه مبارک رمضان داشتیم، تلاش و برنامه ریزی می کنیم تا کالاها با قیمت مناسب و به وفور در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر صمت ادامه داد: در دیدار با رهبر معظم انقلاب ایشان فرمودند: گرانی وجود دارد، اما با تلاش، صبر، تدبیر و اتحاد، قابل حل است و ما این فرمایش را نصب العین قرار دادیم و تلاش می کنیم در اواخر سال،­ کالاهای اساسی و پرمصرف مردم تامین شود.
 
 
وزیر جهاد کشاورزی هم با تاکید بر اینکه در تنظیم بازار میوه شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد گفت: سیب مورد نیاز استان ها کامل تامین شده و تامین پرتقال نیز به 70 درصد رسیده است که تا چند روز آینده کامل به استان ها ارسال می شود . 
 
 
دادستان کل کشور هم با بیان اینکه قوه قضاییه در رابطه با تولید، توزیع و نظارت در کنار دولت است، گفت: قوه قضاییه همه­ تلاش خود را به کار می بندد تا هیچ بنگاه تولیدی ­تعطیل نشود.
حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در بیست و ششمین جلسه ستاد تنظیم بازار با تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) افزود: باید آسیب ها را بشناسیم و راه درمان آنها را پیدا کنیم و آسیبی که امروز در جامعه وجود دارد مسائل اقتصادی است که منشا بخشی از آن ها تحریم های ظالمانه دشمن است که علیه مردم و کشورمان به کار گرفته است.
 
 
وی با بیان اینکه بخشی از آسیب ها به تصمیم‌گیری های داخلی مربوط می شود و باید شناسایی و رفع شود و مسئولان اجرایی باید این کار را انجام دهند، گفت: در این جلساتی که تشکیل می شود باید نقاط ضعف و ایرادات شناسایی شود و در حدی که در توان داریم قدم برداریم.
 
دادستان کل کشور با بیان اینکه رفع مسائل و مشکلات اقتصادی دغدغه مقام معظم رهبری است­ افزود: دولت، دستگاه قضایی و سایر دستگاه های مربوط باید تلاش کنند تا این مشکلات رفع شود، در برخی از کالاها شاهد مشکلاتی هستیم که باید در رفع مشکلات آنها تلاش و همکاری شود.
 
وی با تاکید براینکه قوه قضاییه برای اینکه هیچ بنگاه تولیدی تعطیل نشود ورود کرده است و از هیچ کوششی دریغ نمی کند، تصریح کرد: با دستور رئیس ­­قوه قضاییه با محوریت استانداران در استان ها هر جا گره ای در کار است ­دستگاه قضایی آمادگی دارد کمک کند و از دولت و مردم حمایت کند.
 
وی اضافه کرد: در رابطه با مسئله تولید، توزیع و نظارت،­ در کنار دولت هستیم و از توان خودمان برای رفع مشکلات استفاده می کنیم،­­ در این شرایط مردم باید کمترین مشکل را داشته باشند ­و هر مشکلی هم که وجود دارد باید صادقانه و به صراحت به مردم بگوییم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°