همسان سازی حقوق 82 درصد از بازنشستگان کشوری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:58 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۷۳۰۳۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری: امسال 82 درصد از بازنشستگان زیر پوشش این صندوق، مشمول طرح همسان‌سازی حقوق شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده در نشست معاونین و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رئیس جمهور با اعلام این خبر اظهار داشت: صندوق بازنشستگی یک میلیون و ۴۲۱ هزار نفر بازنشسته را تحت پوشش دارد و دومین صندوق بیمه ای کشور است.

تقی زاده با بیان اینکه میانگین حقوق بازنشستگان کشوری امسال به دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است، گفت: امیدواریم با تدبیر دولت و مجلس و اختصاص ۴۵۰۰ میلیارد تومان به بحث همسان سازی حقوق، سال ۹۸ شاهد افزایش بیشتر حقوق بازنشستگان به خصوص در میان حقوق های کمتر از دو میلیون تومان باشیم.

وی با بیان اینکه شفافیت و پاسخگویی دو شعار و مؤلفه کلیدی دولت دکتر روحانی است، افزود: با وجود برخی مقاومتها و مخالفتها برای تحقق این شعارها، گام های جدی و اساسی از سوی نهادهای مختلف به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه برداشته شده است.

وی تاکید کرد: امروز ما در نظام اداری و اقتصادی به شدت نیازمند "انقلاب شفافیت" هستیم و خوشبختانه در دولت تدبیر و امید شفافیت به مثابه یک راهبرد مورد توجه قرار گرفته و ادامه این راهبرد موجب اعتبار بخشی و اعتماد سازی در جامعه می شود.

تقی زاده با اشاره به برخی ساز وکارها که می تواند از فسادها و رانتها و ویژه خواری های خاص جلوگیری کند، تصریح کرد: اجراي قوانين موجود در زمينه مبارزه با فساد و اصلاح آنها در صورت نياز، كاهش تصدي دولت در اقتصاد، ارتقاي سطح شفافيت در نظام تصميم سازي و تصميم گيري دولت، اجراي قانون انتشار و دسترسي آزادانه به اطلاعات، استفاده از ظرفيتهاي دولت الكترونيك براي افزايش شفافيت و مبارزه با فساد، تدوين قوانين و به كارگيري ابزارهاي لازم براي افزايش نظارت عمومي بر عملكرد و فعالیت ها، اصلاح حاكميت شركتي در سطح شركتهاي دولتي و ارتقاي شفافيت در عملكرد مالي آنها، واگذاري امور به گروههاي مدني به نحوي كه از شدت رانت هاي اطلاعاتي و مالي كاسته شود و استفاده حداكثری از ظرفيت فضاي مجازي براي شفاف سازي عملكرد دولت از جمله این سازو کارها است.

تقی زاده ادامه داد: خوشبختانه رویکرد و اراده دولت دوازدهم هم برای اجرای حقوق شهروندی و هم برای مبارزه با فساد این است که همه دولت به خصوص بخش اقتصادی در مدل اتاق شیشه‌ای در معرض دید و قضاوت عموم مردم قرار گیرد تا همه شهروندان مطلع باشند دولت چه کار می‌کند. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره با اهمیت ایجاد شفافیت در حوزه صندوق های بازنشستگی،گفت؛ جای بسی خوشحالی است که این نگاه و رویکرد در برنامه ها و عملکرد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همین مدت قابل لمس است و مانیز به حمایت و پشتیبانی از این استراتژی اقای شریعتمداری که آغاز حرکتی جدی در مبارزه با فساد و رانت های اطلاعاتی است، تمام جهت گیری ها و برنامه های صندوق را در این مسیر قرار دادیم.

تقی زاده شفافیت را لازمه فعالیت ها بویژه دربخش های اقتصادی عنوان کرد و گفت: ازطریق شفاف سازی می توان گلوگاه فساد را کنترل وساختارهای ضدفساد را در مجموعه مستقر کرد. 

وی گفت: بخشی از سازوکارهای شفافیت صندوق بازنشستگی کشوری با طراحی وآماده سازی سیستم bi یا سیستم هوش تجاری که کلیه فعالیتهای مالی واداری، سودوزیان، خرید وفروش، مطالبات، بدهی ها، قراردادها ،هزینه کردها، معاملات رابه صورت شفاف و آنلاین در معرض دید عموم مردم قرارخواهد داد اجرایی شده و ما عملا دسترسی آزاد به اطلاعات را عملیاتی کردیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°