تبادل آتش سنگین در مرز هند و پاکستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:49 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۳۱۹۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
تنش در روابط پاکستان و هند به مرزهای زمینی رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، درگیری میان هند و پاکستان در منطقه مرزی کشمیر بالا گرفت.
رسانه های هند اعلام کردند دو جنگنده این کشور در رویارویی با سه فروند جنگنده ارتش پاکستان بر فراز کشمیر تحت کنترل هند، سقوط کردند. 
پاکستان اما اعلام کرد دو جنگنده هندی را در حریم هوایی خود ساقط کرده و یک خلبان هندی را به اسارت گرفته است. شبکه الجزیره از بسته شدن چهار فرودگاه در شمال هند در پی حمله جنگنده های پاکستان خبر داده است.
خبرها همچنین از تبادل آتش سنگین دو طرف در نوار مرزی کشمیر حکایت دارد. هند و پاکستان در روزهای اخیر و در پی عملیات تروریستی علیه کاروان نظامیان هندی در کشمیر که به کشته شدن 40 تن از آنها منجر شد وارد دور جدیدی از تنش‌ و درگیری شده‌اند.
دیروز هم جنگنده های ارتش هند مناطقی را در کشمیر تحت کنترل پاکستان بمباران کردند که ادعا می‌ شود در این حمله 300 شبه نظامی وابسته به گروه تروریستی جیش محمد کشته شدند. هند پاکستان را به حمایت از تروریسم و گروه های شبه نظامی در کشمیر متهم می کند ، اسلام آباد هم، دهلی نو را به ایجاد ناآرامی در پاکستان متهم کرده است.
بخشی از کشمیر در خاک هند و بخشی دیگر در خاک پاکستان قرار دارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر همه کشمیر را دارند که این موضوع به مناقشه دیرینه میان آنها منجر شده است.  
این نخستین بار از سال 1971 تاکنون است که جنگنده‌های نیروی هوایی هند از خط واقعی کنترل عبور کرده و وارد حریم هوایی پاکستان شده‌اند.
برچسب ها: هند ، پاکستان ، درگیری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°