سفر بشار اسد به تهران نقطه عطفی در روابط ایران و سوریه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:11 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۶۷۳۵۶۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴
کارشناس مسائل سیاسی معتقدند، سفر بشار اسد در این مقطع زمانی به ایران بسیار مهم بود و به دشمنان نشان داد که ایران و سوریه همیشه در کنار هم هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین شیخ‌الاسلام  کارشناس مسائل سیاسی در گفتگوی تیتر امشب گفت: دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه با مقام معظم رهبری، برای تشکر و قدردانی از ملت و رهبری ایران بود.
 
شیخ‌الاسلام افزود: حضور بشار اسد در ایران یعنی شکست تمام دسیسه ها و راهبردهای شیطانی کسانی که علیه مردم سوریه و آرامش منطقه توطئه کردند.
 
او با بیان اینکه توطئه آمریکا در منطقه شکست خورد گفت: هژمونی آمریکا در منطقه خاور میانه فروریخت.
 
 
ابعاد سفر بشار اسد به تهران 
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بیش از 90 درصد مناطق اشغالی سوریه از دست تروریست ها خارج شده است، گفت: اگر پشتیبانی مردم سوریه از دولت این کشور نبود دمشق نمی توانست در مقابل تروریست های 80 کشور دنیا بایستد.
 
حسین شیخ‌الاسلام با اشاره به دیدار بشار اسد از ایران و ملاقات با مقام معظم رهبری، گفت: شکست تروریست های فرستاده شده از کشورهای مختلف به سوریه یعنی شکست سعودی ها، صهیونیست ها و تمام کشورهایی که با سلاح های مختلف از آنها پشتیبانی می کردند.
 
کارشناس مسائل سیاسی افزود: اسد تنها رئیس جمهور عربی بود که در منطقه با استکبار سازش نکرد و در مقام تمام پیشنهادهای سعودی ها و برخی کشورهای منطقه «نه» گفت.

شیخ‌الاسلام با بیان اینکه سوریه در سرازیری مشکلات است، گفت: دید روشن مقام رهبری و عشق و علاقه مردم سوریه و شهدای مدافع حرم به ائمه اطهار، باعث شد مقاومت در مقابل اراده خبیثانه شیطان بزرگ و کشورهای حامی تروریست ها پیروزی حاصل شود.

حسین شیخ‌الاسلام با بیان اینکه ایران بر سر قول و قرار خود می ماند، گفت: نظام جمهوری اسلامی بعنوان یک کشور مسلمان بر عهد و پیمان خود با کشورهای مسلمان باقی است و حامی آنها خواهد بود.

او افزود: حمایت ایران از سوریه و بشار اسد پاسخی است به حمایت نظام سوریه در زمان حافظ اسد از ایران درگیر جنگ تحمیلی است.

وی گفت: تمام کشورهایی که سفارت های خود را در سوریه بستند به زودی به سوریه باز می گردند.
 
 طالب زیفا کارشناس مسائل سیاسی در ارتباط تصویری از دمشق درباره اهداف سفر بشار اسد به ایران گفت: سفر رئیس جمهور سوریه به ایران، سفر استثنایی و تاریخی است، این سفر در این مقطع زمانی بسیار مهم است و برای دشمنان سوریه پیام داشت.
 
ابعاد سفر بشار اسد به تهران
او با بیان اینکه ما با 2 محور مقاومت و حامیان تروریست ها مواجه هستیم، گفت: بشار اسد به تهران آمد تا بگوید ائتلاف ما با ایران همیشگی است و بین ما هماهنگی زیادی بین ایران و محور مقاومت و سوریه وجود دارد.

سفر رئیس جمهور سوریه پیامی به دشمنان بود یعنی سوریه استقلال خود را بازیافته است و این همان چیزی است که طرف امریکایی و دشمنان سوریه نمی خواهند.

طالب زیفا افزود: سوریه ای که توانست در بدترین شرایط پیروز شود در بازسازی نیز موفق خواهد بود و می تواند در مقابل دشمنان ایستادگی کند.

او گفت: بشار اسد در شرایط حساس منطقه به ایران آمد تا به دوستان اطمینان دهد که سوریه و ایران در کنار هم هستند و می توانند با کمک هم سوریه را بازسازی کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه، طرفین درباره ادلب نیز هماهنگی های خوبی دارند، تاکید کرد: سفر بشار به لحاظ اقتصادی و سیاسی بسیار مهم است زیرا ایران بعنوان شریک راهبردی و اصلی سوریه است.

طالب زیفا افزود: کشورهای عربی ادعا داشتند که اگر سوریه می خواهد حمایت شود، باید روابط خود را با ایران کاهش دهد اما بشار با سفر به ایران نشان داد که ایران وسوریه همیشه در کنار هم خواهند بود.

وی ادامه داد: ایران همیشه پشتیبان و در کنار دولت و ملت سوریه بوده بنابراین این اتحاد و همبستگی ضروری است.

او گفت: در این سفر نیز مثل سفرهای گذشته، بر ادامه همکاری ایران و سوریه تاکید شده است.
 
 سفر بشار اسد به ایران نقطه عطفی در روابط ایرن و سوریه
حمید الحسینی رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌‌های اسلامی عراق در ارتباط تصویری با تیتر امشب گفت: ما در عراق حس می کنیم که پیروزی سوریه در این جنگ نابرابر یعنی پیروزی جبهه مقاومت.
 
حمید الحسینی گفت: اگر حمایت ایران و فرماندهی سردار قاسم سلیمانی نبود این پیروزی ممکن نبود.
 
رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در ارتباط اینترنتی از بیروت گفت: سفر بشار اسد به ایران بسیار مهم است.
 
 ابعاد سفر بشار اسد به تهران
شیخ ماهر حمود  رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت دیگر مهمان برنامه گفت: بدون شک ائتلاف بین سوریه، ایران و لبنان محور قوی دارد که توانست در سوریه تکفیری ها را شکست دهد و بر توطئه جهانی پیروز شود.

او گفت: دشمنان می گویند ایران در سوریه دخالت می کند اما ما می گوییم محور مقاومت و حمایت ایران از سوریه به این معنی است که نمی تواند در مقابل تجاوز ساکت باشد.

او افزود: پیروزی عراق مقابل تروریست ها نیز بسیار مهم بود و در آینده نزدیک شاهد پیروزی یمن نیز خواهیم بود.

 رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت با بیان اینکه بعد از پیروزی محور مقاومت علیه تروریست ها در سوریه شاهد پیروزی های بیشتر محور مقاومت خواهیم بود،افزود: ما به لحاظ موشکی و نظامی بسیار قوی هستیم و مواضع خود را به صورت آشکار به دشمنان اعلام می کنیم که از قدس حمایت می کنیم و در کنار مردم فلسطین هستیم و برضد دیوار نژادپرستی حرکت می کنیم.

او گفت: اگر چه دشمنان محور مقاومت و ایران را تحریم کرده اند اما با وجود تمام مشکلات ایستادگی می کنیم و این طرح نیز شکست خواهد خورد
 
شیخ ماهر حمود گفت: رژیم صهیونیستی همیشه از محور مقاومت می ترسد و هیچ کدام از سیاست های آنها موفق نبوده است و همیشه در مقابل محور مقاومت شکست خورده اند.

برچسب ها: بشار اسد ، رهبری ، سوریه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°