شناسایی 3400 نقطه حادثه خیز در جاده ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:40 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۳۹۹۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷
معاون وزیر راه و شهرسازی: رفع نقاط حادثه خیز و ارتقاء ایمنی در راههای کشور به خصوص در حوزه زیرساخت ها و ساماندهی خودروهای امداد رسان در راههای کشور در دستور کار قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عبدالهاشم حسن‌نیا روز پنجشنبه در گردهمایی روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های سراسر کشور برای هماهنگی های انجام سفرهای نوروزی افزود: با توجه به افزایش قیمت‌ها و بخصوص اینکه هم اکنون قیمت یک دستگاه اتوبوس به یک میلیارد و 500 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است، قیمت بلیت برای سال آینده 20 درصد افزایش می یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای افزایش قیمت بلیت بین تشکل‌های صنفی و سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا بلیت اتوبوس با افزایش قیمت 20 درصدی به متقاضیان سفرهای نوروزی عرضه شود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: پیش بینی ما این است امسال سفرهای نوروزی نسبت به سالهای گذشته افزایش قابل توجهی داشته باشد؛ به خصوص اینکه امسال یک میلیون دستگاه خودرو شخصی به ناوگان کشور اضافه شده و این سبب خواهد شد که خانواده‌های بیشتری در ایام ‌نوروز راهی سفر شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تمام تلاش ما در ایام سفرهای نوروزی که از 20 اسفند ماه امسال تا 20 فروردین 98 ادامه دارد، این است که همکاران و راهداران ما در سراسر کشور خدمات مناسبی را به مردم ارائه دهند.
حسن نیا ادامه داد: نصب علایم راهنمایی و رانندگی، رفع نقاط حادثه خیز و ارتقاء ایمنی در راههای کشور به خصوص در حوزه زیرساخت ها و ساماندهی خودروهای امداد رسان در راههای کشور را در دستور کار خود قرار داده ایم.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به ضرورت رفع نقاط حادثه خیز اظهار داشت: در مجموع سه هزار و 400 نقطه حادثه خیز در کشور شناسایی شده که تاکنون هزار و 500  نقطه آن رفع شده و مابقی در حال آشکارسازی است تا بتوانیم با رفع این نقاط، حوادث را در راه های کشور کاهش دهیم.
وی ادامه داد: کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی برای ایمنی سفرهای هموطنان در این ایام یکی دیگر از مهمترین اولویت های کاری سازمان راهداری و جمل و نقل جاده ای در سفرهای نوروزی است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: از خودروهای امدادی در جاده های کشور شکایت بسیار زیادی داریم؛ در حالی که تعداد آنها 2 هزار دستگاه است .البته شکایت از امداد خودروها چندین برابر است.
وی با بیان اینکه امسال 500 کیلومتر بزرگراه نیز به طول راه‌های کشور اضافه می‌شود، یادآور شد :به همین منظور تمام ماموران راهداری در سطح کشور آماده شده اند تا سفرهای نوروزی به نحو مناسبی انجام شود و با ساماندهی و رسیدگی به مجتمع های رفاهی در بین راه های کشور درصدد هستیم، خدمات این مجتمع های رفاهی به مردم در ایام نوروزی بیشتر احساس شود.
حسن نیا یادآور شد: پیش‌بینی ما این است که 90 درصد سفرها در ایام نوروز از طریق جاده های کشور انجام شود. به همین دلیل ساماندهی وضعیت راهها و ارتقاء ایمنی آن از مهم‌ترین اولویت ها در ایام تعطیلات نوروزی است تا بتوانیم با استفاده از سیستم های هوشمند خدمات خود را در راه های کشور ارتقاء دهیم.
برچسب ها: شناسایی ، حادثه ، جاده ، نوروز
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۳°